اخبار

کانون انجمن های صنفی کارفرمایی حرف و صنایع برای نخستین بار در استان تشکیل شد

کانون انجمن های صنفی کارفرمایی حرف و صنایع برای نخستین بار در استان تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ کانون انجمن های صنفی کارفرمایی حرف و صنایع استان تشکیل شد.

محمد سنجری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ضمن حضور در مجمع عمومی کانون، از تشکیل اولین کانون انجمن های صنفی کارفرمایی پس از 12 سال از تشکیل خراسان جنوبی ابراز خرسندی کرد و به نقش و اهمیت کانون کارفرمایی در تصمیم گیری ها، وضع قوانین و دخالت در امور مربوط به جامعه کارفرمایی در مجامع قانونی تاکید نمود.

  سنجری تعداد تشکلهای کارگری وکارفرمایی دارای اعتبار استان تا پایان دی ماه سالجاری 239 تشکل عنوان کرد و از افزایش 66درصدی تشکلهای کارگری وکارفرمایی استان را از ابتدای دولت تدبیر وامید در مقایسه با  قبل خبر داد.

وی توسعه سه جانبه گرایی و مشارکت اجتماعی را در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گرو تعامل و مشارکت سه ضلع مثلث نمایندگان دولت، نمایندگان تشکلهای کارگری و نمایندگان جامعه کارفرمایی که جایگاه قانونی دارند، دانست و ادامه داد: رشد کمی تشکلهای کارگری وکارفرمایی  استان را در کنار   مطلوبیت  تشکلها  و توانمند نمودن مسئولان واعضای هیات مدیره که همان رشد کیفی میباشد از سیاست ها و رسالت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دولت ندبیر و امید است.

سنجری جایگاه نمایندگان تشکلهای کارگری و کارفرمایی را در تصمیم گیری های مهم در حوزه کار، قانونی و اجتماعی خواند و به تبیین ان از بالاترین رکن که همان تعیین مزد کارگر است تا پایین ترین سطوح تصمیم گیری که حل اختلاف بین کارگر و کارفرما می باشد، پرداخت.

این مقام مسئول ضمن تاکید بر استفاده جامعه کارفرمایی از ظرفیت های کانون ، میزان مشارکت بانوان  را در تشکلهای کارگری وکارفرمایی  استان را 11 درصد اعلام کرد و از جمعیت 14 هزارنفری عضو تشکلهای کارگری وکارفرمایی استان خبر داد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خلق ایده ،  تشخیص فرصت ها  و آینده نگری  و مدیریت اثربخش و تسهیل گر را از مهمترین ویژگی های هیات مدیره کانون برشمرده که   در کنار سایر وظایف واختیارات مصوب اساسنامه   در پیشبرد   اهداف صنفی  بسیار تاثیرگذار خواهد بود و مسئولیت اعضای هیات مدیره را  برای خلق ارزش افزوده جمعی  دو چندان می نماید.

سنجری  با   برشمردن اصول  بنیادین  کار گروهی و صنفی  بر  توجه  اعضا  نسبت به جایگاه   کانون در استان  تاکید کرد  و حمایت همه جانبه را در جهت پیشبرد امور  خواستار شد.

در پایان  پس از انجام مراحل و انتخابات مطابق مقررات و آیین نامه مربوطه اعضای اصلی و علی البدل هیات مدیره کانون در دو بخش صنعت و حرف توسط اعضای مجمع عمومی موسس انتخاب شدند.۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ۱۳:۲۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید