اخبار

فعال سازی 93 درصد کارت الکنرونیکی مرزنشینان استان

فعال سازی 93 درصد کارت الکنرونیکی مرزنشینان استان

این مطلب را حسن سروری معاون امورتعاون اداره کل تعاون ،کارورفاه اجتماعی خراسان جنوبی عنوان کرد. سروری با اشاره به اینکه 100 درصد جمعیت مشمول کارت مبادلات مرزی شامل 53435 خانوار نسبت به ثبت نام در دفاتر پیشخوان اقدام نموده اند؛ جمعیت دارای کارت مبادلات مرزی استان را 145649 نفر عنوان کرد.

 سروری با اشاره به اینکه از این تعداد 136682 نفر یعنی 93 درصد از دارندگان کارت نسبت به فعال سازی کارتهای خود در دفاتر شرکت های تعاونی مرزنشین استان اقدام نموده اند؛ روند صدور وفعال سازی کارتهای الکترونیکی را خوب ارزیابی کرد. سروری با اشاره به اینکه پس از فعال سازی کارت در محل دفاتر شرکت های تعاونی عضویت دارنده کارت در تعاونی قطعی می گردد وتعاونی اجازه دارد به میزان 130 دلار نسبت پس از انجام صادرات نسبت به واردات 41 قلم کالای مختصص مرزنشینان اقدام نمایند.

 سروری میزان برنج وارداتی جهت هر نفر از مرزنشینان را 25 کیلوگرم عنوان کرد وخاطر نشان کرد به اینکه تمرکز بیشتر شرکت های تعاونی مرزنشین در استان بر واردات برنج ،چای وشکرمی باشد کالاهایی مانند کنجد ،خوراک دام وطیور وآبریان،انواع تخمه بوداده،نارگیل ،زیره سیاه وسبز،بادام زمینی ،چلغوز نیز جزء کالاهایی که می توانند توسط تعاونی ها وارد ونیاز استان را تامین نمایند.وی کاهش اقلام مرزنشینان از 71 قلم کالا به 41 قلم وهمچین کاهش تعرفه گمرکی مواد غیر خوراکی از 50 درصد به 30 درصد ومواد خوراکی از 100 درصد به 70 درصد را از مهمترین مشکلات تعاونی های مرزنشین عنوان کرد واظهار امیداوری کرد این مشکلات در کارگروه ملی ماده 12 مرزنشینان بررسی وحل وفصل شود.
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ۱۴:۵۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید