اخبار

تعیین حدود انتظارات وتقویت روحیه خود کنترلی در بین کارکنان، نقش موثر در بهبود عملکرد دستگاه ها دارد

تعیین حدود انتظارات وتقویت روحیه خود کنترلی در بین کارکنان، نقش موثر در بهبود عملکرد دستگاه ها دارد

سیزدهمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه های اجرایی زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خراسان جنوبی با حضور لطفی معاون محترم دفتر مدیریت عملکرد وزارت متبوع و تیم اعزامی ارزیابی فضای عمومی دستگاه ها و با حضور مدیران عضو شورای هماهنگی رفاه در محل سالن جلسات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هذف از برگزاری این نشست جمع بندی ارزیابی به عمل آمده از فضای عمومی دستگاه های زیر مجموعه وزارت متبوع بود.

محمد سنجری هدف از انجام ارزیابی را ارتقاء عملکرد سازمان که به تسریع خدمت رسانی به جامعه هدف و رضایت مردم را بدنبال خواهد داشت. وی مردم را پشتوانه اصلی نظام دانست و ارائه خدمات با هزینه و زحمت کمتر را باعث خوشبینی و رضایت جامعه برشمرد.

سنجری همراهی و همیاری بین دستگاه های اجرایی زیرمجموعه وزارت را موجب ارتقا سطح کیفی فعالیت ها دانست و افزود رشد و پیشرفت این مجموعه مدیون توجه مسئولین وزارتخانه و به خصوص نگاه ارزشی وزیر محترم به مباحث هم افزایی می باشد. وی افزود با توجه به محدودیت ها در زیرساخت های استان و کمبود امکانات توانسته ایم با پشتوانه منابع انسانی جوان، متعهد، با انگیزه و با وجدان کاری، عملکرد قابل قبول ارائه نماییم و به دنبال ارائه کارنامه و عملکرد بهتر در سطح استانی و ملی هستیم.

در ادامه لطفی معاون دفتر مدیریت عملکرد وزارت متبوع؛ ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در دستگاه های اجرایی در خراسان جنوبی، ابلاغ شاخص های ارزیابی در مقطع زمانی مناسب و همچنین رصد و ارزیابی اقدامات دستگاه ها با دقت نظر و نگاه کارشناسی از جمله ویژگی های ارزیابی های امسال برشمرد. وی عملکرد واحد های بازرسی را به برج مراقبت فرودگاه تشبیه کرد و در توضیح گفت: واحد های ارزیابی باید به صورت مستمر عملکرد همکاران و سازمان را مورد رصد قرار دهند.

وی با اشاره به آسیب پذیری جامعه هدف که همان مددجویان بهزیستی ، کارگران که اغلب از اقشار کم بضاعت جامعه  می باشند گفت:افکارسنجی و سنجش رضایت مردم و گروه های هدف از عملکرد دستگاه ها باید مورد توجه و اهمیت بیشتر قرار گرفته و به عنوان فرصتی در جهت بهبود و اصلاح فرآیندها در جهت رسیدن به اهداف سازمان مد نظر قرار گیرد.

تعیین حدود انتظارات از مجموعه با تعامل و همکاری بین ارزیابی شونده و ارزیابی کننده، هماهنگی بین واحدهای صف و ستاد، شناسایی و تقویت نقاط ضعف در عملکرد،رعایت دقیق بخشنامه ها و دستورالعمل ها،شفاف سازی،توجه به توسعه دولت الکترونیک، مستند سازی اقدامات صورت گرفته ، توجه به شایستگی کارکنان و ایجاد و تقویت روحیه خودکنترلی در بین کارکنان از جمله موارد مورد توجه دفتر مدیریت عملکرد وزارت متبوع در ارزیابی ها می باشد.

در پایان مدیران دستگاه های اجرایی حاضر در جلسه به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.
۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ۱۵:۳۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید