اخبار

کارگران سربازان جبهه جنگ اقتصادی هستند

کارگران سربازان جبهه جنگ اقتصادی هستند
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی نشستی به تبیین برنامه های کمیته کارگری ستاد دهه مبارک فجر استان پرداخت.

محمد سنجری ضمن اشاره به نقش باارزش و موثر کارگران به عنوان یکی از اهرم های فشار که به فروپاشی رژیم طاغوت و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی منجر شد، افزود: جامعه کارگری در جبهه های جنگ و نبرد علیه دشمن و حفظ سنگرهای تولید و کار خوش درخشیدند؛ مردم و بخش کارگری جامعه در همه محورها و زمینه ها در صدر امور بودند.
وی گفت: امروز که در عرصه اقتصادی محدودیت های زیادی توسط دشمن به دولت و ملت تحمیل شد نقش جامعه کارگری بسیار مهم و اساسی است که با کار، تلاش و مقاومت در زمینه تحقق اقتصادی مقاومتی می کوشند.
سنجری در توضیح جایگاه کمیته کارگری ستاد دهه فجر گفت: یکی از کمیته های ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی کمیته کارگری است که هدف اصلی آن تبیین نقش ارزشمند اقشار جامعه کار و تولید در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی و فراهم سازی زمینه های حضور و مشارکت فعال این بخش مهم و تاثیرگذار در برگزاری با شکوه تر مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و آیین های بزرگداشت ایام الله دهه مبارک فجر و آشنایی هرچه بیشتر آنان با دستاوردهای انقلاب اسلامی می باشد.

وی ادامه داد:از مهمترین وظایف و ماموریت های کمیته کارگری ستاد دهه فجر می توان به فراهم سازی زمینه مشارکت و حضور جدی اعضای جامعه کار و تولید و تعاونگران در مراسم مختلف، تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در بخش کار و تعاون و تامین اجتماعی، تبیین نقش کارگران در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی، معرفی خدمات و تلاش های نظام مقدس جمهوری اسلامی در راستای محرومیت زدایی و تحقق عدالت اشاره کرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه امسال 30 برنامه در کمیته کارگری ستاد دهه فجر استان اجرا می شود، افزود: باید از دهه فجر انقلاب اسلامی به عنوان فرصتی برای تبیین ارزش های انقلاب اسلامی به ویژه برای جوانان استفاده کرد.
سنجری گفت: در برنامه های این دهه، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا با قابلیت ایجاد شور و نشاط اجتماعی مدنظر قرار می گیرد. وی تشریح کرد: برنامه ها با سه محور فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در کمیته تدوین شد که در طول ایام دهه مبارک فجر برگزار خواهد شد.
برگزاری مسابقات شنای کارگران، تنیس روی میز کارکنان دستگاه های اجرایی تابعه وزارت تعاون ،افتتاح ساختمان کسب و کار شهرک صنعتی بیرجند، افتتاح آتش نشانی و تصفیه خانه شهرک صنعتی قاین، نمایشگاه بزرگ کتاب، مرکز بشارت فردوس، مرکز حمایتی – آموزشی کودک و خانواده مهر آفتاب و میزبانی و برگزاری مسابقات پاورلفتینگ شرق کشور را از دیگر برنامه های کمیته کارگری ستاد دهه فجر استان برشمرد.
وی ادامه داد: افتتاح نمایشگاه صنایع دستی، برگزاری مسابقات والیبال جام فجر کارگران ، عیادت از بیماران، ایجاد ایستگاه سنجش سلامتی، یادواره شهدای کارگر بشرویه، گردهمایی اصناف، بازاریان و کارگران استان، برگزاری نشست های بصیرتی دانشجویان و کارکنان دستگاه های عضو کمیته کارگری و ... از دیگر برنامه های ستاد دهه فجر خواهد بود.۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید