اخبار

جلسه مشترک کمیته تخصصی اشتغال وسرمایه گذاری و کارگروه اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی شهرستان قاینات تشکیل شد

جلسه مشترک  کمیته تخصصی  اشتغال وسرمایه گذاری  و کارگروه اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی شهرستان قاینات تشکیل شد

اولین  جلسه مشترک  کمیته تخصصی  اشتغال وسرمایه گذاری شهرستان قاینات و کارگروه اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی شهرستان قاینات با حضور محمد زنگنه رئیس اداره و دبیر کمیته اشتغال شهرستان  و ناعمی مسئول  کار گروه  اقتصاد مقاومتی مجمع عالی بسیج شهرستان و جناب سرگرد  رجائی  دبیر کار گروه  اقتصاد مقاومتی شهرستان و سایر اعضای کمیته در محل سالن جلسات اداره تعاون  کارورفاه اجتماعی  تشکیل شد.

ناعمی مسئول  کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان هدف از تشکیل جلسات مشترک با ادارات را هم اندیشی و آشنایی باتوانمندیهای ادارات واستفاده از مدیران اجرائی درجهت پیشبرد اهداف اقتصادمقاومتی ذکرکرد و اظهارداشت تاکنون بااداره صنعت ومعدن تجارت ، اصناف وشهرداری  جلساتی گرفته شده واز حوزه  های مختلف  اعضاء جذب  گردیده اند   .

زنگنه دبیر کمیته اشتغال گزارشی تحلیلی از بازار کار شهرستان و استان و کشور مطرح نمود و اظهارداشت این اداره درزمینه های مختلف  فعالیت و بامردم درارتباط میباشد درحوزه روابط  کار تنظیم روابط  کار بین کارگر وکارفرما را برعهددارد و بازرسی  از واحد ها و کارگاه های کوچک وبزرگ توسط بازرس  کار انجام میشود همچنین واحد اشتغال که ثبت نام شغلی ، ثبت فرصتهای شغلی و معرفی جویند گان کار به کارفرمایان ونیز صدورمجوز مشاغل خانگی و پرداخت تسهیلات را بعهده دارد که باتوجه به  پروژهای تعریف شده از سوی ستاد اقتصاد مقاومتی  برای وزارت متبوع  که ایجاد اشتغال فراگیر  ، شناسایی رشته های شغلی واستفاده از بخش  تعاون  میتوان به اقتصاد مقاومتی  کمک نمود .

وی اظهارداشت سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی دو هدف اصلی را دنبال می کند که یکی مقاوم سازی اقتصاد در برابر هجمه خارجی و دیگری مقابله با سیاست تحریم است تا اگر در مقاطع مختلف فشاری بر اقتصاد کشور وارد شد، بتواند در برابر این فشارها استقامت کند.

دبیر کمیته اشتغال شهرستان در ادامه افزود:  انجام فعالیت‌ها در قالب شرکت های تعاونی محلی و دانش بنیان و واحدهای کوچک یک اصل در اقتصاد مقاومتی است. در صورتی که اگر مسائل دسته بندی و مشخص شده و دارای برش شهرستانی باشد موارد بخوبی قابل پیگیری است.
۹ بهمن ۱۳۹۵ ۱۳:۱۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید