اخبار

با همکاری دانشگاه بیرجند ؛ طرح آمایش تعاونی های استان بر اساس مزیت و رقابت پذیری منطقه ای تهیه واجرا می شود:

با همکاری دانشگاه بیرجند ؛ طرح آمایش تعاونی های استان بر اساس مزیت و رقابت پذیری منطقه ای تهیه واجرا می شود:

این مطلب را محمد سنجری مدیرکل  تعاون ،کارورفاه اجتماعی استان در گفتگو با خبرنگاران عنوان کرد. وی با اشاره به اینکه ضرورت تهیه سند آمایش در سطح سازمانی به ویژه در بخش تعاون که از یک سو عملکرد آنها نمود فضایی دارد و از طرف بر بستر توانهای محیطی و انسانی پایه ریزی می شوند، ضروری و اجتناب ناپذیر است.

 مدیر کل تعاون کارورفاه اجتماعی خراسان جنوبی هدف اصلی از تهیه این طرح که باهمکاری دانشگاه بیرجند تهیه خواهد شد را، شناسایی و پهنه بندی مناطق مختلف جغرافیایی استان در راستای توسعه بخش تعاون ،شناسایی پیشرانهای اصلی توسعه تعاونی ها استان در جهت بهره‌برداری مناسب از امکانات و قابلیت‌های مناطق،  ، ضرورت تشکیل تعاونی های مختلف با توجه به ظرفیت های وپتانسیل های  منطقه‌ای،  ایجاد هماهنگی بین بخشهای مختلف اقتصادی، توزیع متناسب تعاونی ها در سطح استان متناسب با شرایط اقلیمی ومحیطی وافزایش کارآیی واثربخشی تعاونی ها، تخصصی کردن و دادن نقش‌های محوری به مناطق و بخش وابسته به انها و در نهایت ایجاد زمینه برای رشد و توسعه تعاونی ها در راستای توسعه منطقه ای دانست.

سنجری اظهار امیدواری کرد با تهیه این طرح وارائه آن وبرگزاری کارگاههای آموزشی برای تشکل های تعاونی استان ضرورت واهمیت آمایش تعاونی ها بدرستی تبیین شود.
۲ بهمن ۱۳۹۵ ۱۳:۱۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید