اخبار

بازرسی کار و روابط کار دو رکن مهم و تاثیر گذار در تنظیم روابط بین کارگر و کارفرمااست.

بازرسی کار و روابط کار دو رکن مهم و تاثیر گذار در تنظیم روابط بین کارگر و کارفرمااست.
محمد سنجری نشست های تخصصی در حوزه ها را فراهم کردن زمینه تبادل نظرات و ارائه راهکارهای مناسب جهت تسهیل و تسریع انجام کارها دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ محمد سنجری نشست های تخصصی در حوزه ها را فراهم کردن زمینه تبادل نظرات و ارائه راهکارهای مناسب جهت تسهیل و تسریع انجام کارها دانست.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی در نشست تخصصی کارشناسان روابط کار و بازرسان کار استان؛ گفت: اگر این دو حوزه به وظایف خود بخوبی عمل کند و با یکدیگر تعامل داشته باشند قطعا نتایج مطلوبی حاصل شده و در نهایت رضایت جامعه هدف و تلطیف فضای کسب و کار را به دنبال خواهد داشت.

سنجری ضمن اشاره به مشکلات بنگاه های اقتصادی طی سالهای اخیر، بر اهمیت کار در این حوزه تاکید کرد و افزود:نظارت بر اجرای صحیح قوانین کار و تنظیم روابط بین کارگر و کارفرما جزو تکلیف قانونی در حوزه بازرسی و روابط کار این اداره کل است که باید به درستی صورت پذیرد. سنجری کارگران، کارفرمایان و دولت را سه راس هرم اقتصاد و تولید کشور خواند و افزود: اخذ تصمیمات و نظارت های درست و کارشناسی شده در این حوزه می تواند به نفع تولید، کارگران، کارفرمایان و در سطح کلان بر اقتصاد ملی تاثیرگزار باشد.

وی افزود:دولت با تزریق سرمایه در گردش به بنگاه های اقتصادی به دنبال رفع بخشی از مشکلات آنان و رونق بیش از پیش تولید می باشد که با جذب آن امیدواریم شاهد تحول و رونق در بخش تولید باشیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نظارت بر پرداخت حقوق کارگران در بنگاه ها وبخصوص بنگاه هایی که سرمایه در گردش جذب کرده و حقوق معوق هم دارند را مورد تاکید قرار داد و افزود باعمل به وظایف و مسئولیت خود در حوزه بازرسی و روابط کار،  با حفظ حرمت کارفرمایان و رعایت حقوق کارگران از ایجاد تنش و کشمکش در ماه های پایانی سال پیشگیری نمایید.

در این نشست سنجری تعهدات تعریف شده را ملاک ارزیابی سیستم عنوان کرد و ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در این حوزه ؛ دقت بیشتر در انجام امور، توجه جدی به خود ارزیابی، اصلاح فرایندهای انجام کار، نظارت بیشتر روسا بر حسن انجام کار، تقسیم کار با اولویت تخصص ها در شهرستانها و توجه و اصلاح نقاط ضعف احصا شده در ارزیابی های صورت گرفته را خواستار شد.ابراهیم رضازاده مدیر روابط کار اداره کل نیز به بیان اهداف برگزاری گردهمایی اشاره و رئوس برنامه های اجرا شده در این نشست را بررسی نقاط ضعف احصا شده در شش ماهه اول و اتخاذ وحدت رویه ، بررسی مکاتبات ، بخشنامه ها و دستورالعمل ها ی دریافتی از ابتدای سال در حوزه کاری ،بررسی مشکلات نرم افزار تخصصی روابط کار ، بررسی عملکرد 9 ماهه و اتخاذ تصمیم لازم در جهت تحقق اهداف ، بررسی روند اجرایی شدن مدل خودبازرسی در استان و مرور بخشنامه های مرتبط با آن ، طرح بیانیه همایش فارس در مشاغل سخت و زیان آور و تاکید بر عملیاتی شدن آن اعلام نمود.۲۷ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۵۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید