اخبار

امکان تأسیس مدارس و مراکز پژوهشی و آموزشی غیردولتی توسط تعاونیها

امکان تأسیس مدارس و مراکز پژوهشی و آموزشی غیردولتی توسط تعاونیها

اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند در قالب شرکتهای تعاونی آموزشی نسبت به تأسیس و اداره مدرسه، مرکز پژوهشی و آموزشی غیردولتی اقدام نمایند. علیرضا ناطقی مدیرکل دفتر تعاونیهای خدماتی اعلام کرد: با توجه به قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی که در مورخ 14/9/95 به تصویب مجلس محترم شورای اسلامی رسیده و توسط ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در مورخ 15/10/95 ابلاغ گردیده است ، اشخاص حقیقی یا حقوقی از جمله شرکتهای تعاونی آموزشی می توانند به تنهایی یا با مشارکت دولت و مطابق اهداف، ضوابط و دستورالعمل های عمومی وزارت آموزش و پرورش در داخل یا خارج از کشور نسبت به تأسیس و اداره مدرسه و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی اقدام نمایند.

مدیرکل دفتر تعاونیهای خدماتی وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی اضافه کرد هدف از تشکیل مدارس و مراکز مذکور ارتقای جایگاه نظام تعلیم و تربیت کشور با تأکید بر ارتقاء کمی و کیفی مدارس دولتی و بهره گیری از مشارکت همگانی مردمی در امر آموزش و پرورش می باشد.

علیرضا ناطقی افزود: متقاضیان تشکیل شرکتهای تعاونی آموزشی می توانند پس از اخذ مجوز رسمی ایجاد مدرسه یا مرکز از وزارت آموزش و پرورش، جهت تشکیل اینگونه تعاونی به ادارات کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در استانها مراجعه نمایند.
۲۶ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۱۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید