اخبار

ایجاد امنیت شغلی و اشتغال پایدار در گرو حفظ بنگاه های اقتصادی و حمایت از تولید است

ایجاد امنیت شغلی و اشتغال پایدار در گرو حفظ بنگاه های اقتصادی و حمایت از تولید است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ ابراهیم رضازاده مدیر روابط کار اداره کل در مجمع عمومی کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان که با حضور اکثریت اعضای کانون در سالن جلسات اداره کل برگزار گردید به نقش محوری تشکل های کارگری در ایجاد محیط توام با تفاهم و بدور از  بحران  اشاره و بهبود فضای کسب و کار را مرهون مشارکت و همدلی کارگران و کارفرمایان دانست. وی با اشاره به رکود حاکم بر بنگاههای اقتصادی و عدم توان فعالیت با ظرفیت اسمی خود مهمترین مشکلی که در نتیجه ی این رکود حاضل می شود را فشار به قشر کارگر و معوق ماندن حقوق آنها اعلام و ابراز امیدواری نمود با رصد بموقع وضعیت مطالبات کارگری در استان ، انعکاس به مراجع تصمیم گیرنده ، اقدام موثری نیز بعمل آید.مدیر روابط کار اداره کل با بیان اینکه اگر تشکل ها به وضعیت قدرتمند وپتانسیل  بالقوه ای که دارند دست یافته و به قعلیت برسند از ظرفیت ها و قابلیت های آنها در نهادهای تصمیم سازی دولت برای بزرگ سازی اقتصاد کشور ، اصلاح قوانین و مقررات رفع موانع تولید و سرمایه گذاری ، بهبود مستمر فضای کسب و کارو سایر موارد خیلی خوب می توانیم استفاده کنیم.

رضازاده با بیان اینکه از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید و در سایه ی نگاه ویژه وزارت متبوع به تشکل ها تا کنون 82 تشکل تاسیس که 70 تشکل آن کارگری بوده از اقدامات استان در توانمند سازی تشکل ها نام برده که برگزاری 1763 نفرساعت آموزش ؛ تشکیل 58 جلسه با حضور اعضای هیات مدیره انجمن های صنفی کارگری وکارفرمایی وکانون های مربوط در راستای توسعه کیفی تشکلها و توجیه قوانین ومقررات مرتبط و هم اندیشی در خصوص مسائل و مشکلات صنفی ؛ برگزاری کارگاه آموزشی فرهنگ کار برای تشکل های کارگری استان. تهیه بروشور ارتقای فرهنگ کار و خرید و توزیع 40 جلد کتاب مرتبط با مولفه های فرهنگ کار در بین واحدهای کارگری. نشست علمی و تخصصی منتخبین تشکل ها با حضور معاون محترم روابط کار وزارت متبوع ومقدمه سازی تشکیل کمیته مطالعات فرهنگ کار با محوریت شوراهای اسلامی کار از مهمترین انها بوده است.

در این جلسه همچنین آقای سالاری رییس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان به بیان گزارشی از اقدامات کانون پرداخته که پیگیری وضعیت قراردادهای موقت- مباحث مرتبط با مشاغل سخت و زیان اور ؛ موضوع ادغام بیمه ها ، مطالبات معوق کارگران ، امکانت رفاهی و تفریحی برای کارگران و مکاتبه با مقام عالی وزارت و معاونین مربوطه از اهم آن بود.

در خاتمه و بعد از معرفی کاندیداهای عضویت در هیات مدیره کانون رای گیری انجام که بعد از شمارش آراء آقایان سالاری- بذری و کدخدا بعنوان اعضای اصلی هیات مدیره و آقای بذرکاران بعنوان بازرس اصلی کانون انتخاب گردیدند.


 


 ۲۰ دی ۱۳۹۵ ۱۳:۴۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید