اخبار

توجه تعاونی ها به تجارت الکترونیک و مزیت های رقابتی موجب ارتقاء جایگاه حوزه تعاون در اقتصادکشور خواهد شد

توجه تعاونی ها به تجارت الکترونیک و مزیت های رقابتی موجب ارتقاء جایگاه حوزه تعاون در اقتصادکشور خواهد شد
کارگاه آموزشی ویژه مدیران اتحادیه و شرکتهای تعاونی در خصوص معرفی  قابلیتهای اداره کل پست در راستای بهره مندی و آگاهی تعاونی ها از خدمات شرکت پست در تعاملات شبکه ای بخش تعاون و با محوریت توسعه بازار الکترونیک تعاونی ها برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ این کارگاه آموزشی با عنوان "بازار تجارت الکترونیک" با حضور مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صابریان مدیر کل محترم پست وروسای ادارات آن مجموعه ومدیران اتحادیه ها وتعاونی ها در محل سالن جلسات این اداره کل  برگزار گردید. 
سروری ضمن ارائه آمارتعاونیهای استان وشاغلین دراین حوزه  ابراز داشت 1300تعاونی فعال در استان وجود دارد که بیشتر آنها درگرایشهای کشاورزی وخدمات فعال می باشد. وی از حضور 500هزار نفرعضو در تعاونی ها خبر داد و افزود با وجود این تعداد عضو ، این بخش اقتصادی  از سرمایه اجتماعی بالایی برخوردار است .
 سروری افزود: مشکلات اقتصادی موجب مغفول ماندن این حوزه پر اهمیت در اقتصاد کشور شده که امید است با برقراری ارتباط بیشتر تعاونی ها با بازار تجاری و همچنین بالابردن توانمندی ها و مزیت های رقابتی بتواند به جایگاه واقعی خود دست یابد
مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابراز داشت: در دولت تدبیر وامید 7راهبرد برای تحول بخش تعاون درکشور دنبال می‌شودکه این هفت راهبرد در قالب 49 برنامه بوده که در راهبرد سوم (توسعه وتحکیم تعاملات شبکه ای )وراهبرد ششم (توسعه برند وبازار تعاونی ) با استمرار جلسات مشترک با تعاونی ها می توان از ظرفیتها وپتانسیلهای اداره کل پست استفاده نمود. 
در ادامه صابریان مدیر کل محترم پست استان تعاون را  نبض اقتصاد کشور خواند و افزود پست در سراسر جهان در حال تغییر است تا به نیازهای امروز مشتریان پاسخ دهد که توسعه تجارت الکترونیک مهمترین بخش این تغییرات است و تغییر از ماهیت سنتی به فناوری اطلاعات مبین این موضوع می باشد.صابریان توسعه فناوری اطلاعات را منجر به توسعه خدمات دانست و گفت با توجه به رشد روز افزون امکانات وزیر ساختها ی اینترنتی در کشور وبا عنایت به اینکه استان خراسان جنوبی در بحث استفاده از اینترنت جزء سه استان اول کشور می باشد آمادگی  خود را جهت همکاری در دو بخش بازار یابی وحمل بسته ها اعلام می داریم .
لازم بذکر است کارگاه آموزشی بازار تجارت الکترونیک در قالب دوره 3 ساعته  برگزار شد
۱۰ دی ۱۳۹۵ ۰۰:۳۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید