اخبار

براساس ارزیابی به عمل آمده خراسان جنوبی به عنوان 5 استان برترشناخته شد

براساس ارزیابی به عمل آمده خراسان جنوبی به عنوان 5 استان برترشناخته شد
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حفاظت و صیانت از اشتغال را اصلی مهم و اساسی خواند و با اشاره به تعیین حداقل دستمزد کارگران تاکید کرد: خوشبختانه نمایندگان کارگران و کارفرمایان نیز از افزایش 25 درصدی حداقل دستمزد کارگران رضایت دارند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر اسد اله عباسی در همایش مدیران ارشد، معاونین، رؤسای سازمان های تابعه، مدیران کل ستادی و استانی تعیین تعرفه های درمانی و حداقل دستمزد کارگران در سال 92 را دو اقدام مهم این وزارتخانه در روزهای پایانی سال دانست و با ابراز خوشحالی از این که این وزارتخانه در روزهای پایانی سال توانست با توافق شرایط را مدیریت کند، افزود: خوشبختانه نمایندگان کارگران و کارفرمایان نیز از افزایش 25 درصدی حداقل دستمزد کارگران رضایت دارند.
وی در ادامه با اشاره به تعیین تعرفه های بخش درمان بیان کرد: جلسات شورای عالی بیمه به ریاست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار و به خوبی جمع بندی شد و در نهایت با هماهنگی وزارت بهداشت با افزایش 18 درصدی تعرفه های بخش درمان موافقت شد.
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه همایش مدیران با اشاره به وظایف خطیر آنها تاکید کرد: مردم ولی نعمت ما هستند و جایگاه ویژه‌ای دارند، بنابراین تکریم ارباب رجوع باید مهمترین رکن کاری ما باشد.
وی رمز موفقیت مدیران استانی را تعامل با مدیران ستادی و سایر بخش ها دانست و در ادامه تصریح کرد: مسایل معنوی و اخلاقی در بدنه سیستم وجود دارد بنابراین بایستی به الگوها، ارزش ها و دستاوردهای نظام توجه شود.
وی صرفه جویی در منابع و استفاده بهینه از آنها و نظارت کافی را بسیار مهم دانست و افزود: همچنین شایسته سالاری در انتصابات باید مدنظر قرار گیرد.
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به نظارت بر اتاق های تعاون تصریح کرد: همه مدیران سازمان موظفند کارهایشان را با اولویت با مدیران کل بخش تعاون هماهنگ کنند و هم افزایی داشته باشند و امکانات و توانمندی ها را در اختیار یکدیگر قرار دهند.
دکتر عباسی نظارت بر بیمه های بیکاری را بسیار مهم خواند و تاکید کرد: مدیران باید اطلاعات افراد بیکار را به روز داشته باشند و سرکشی به مددجویان بهزیستی نیز مدنظر قرار گیرد.
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر تشکیل کار گروه و کمیته ای برای تقویت شورای هماهنگی گفت: مدیران موظفند که موضوعات و مباحث در این خصوص را مشخص کنند.
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارزیابی عملکرد مدیران وکارکنان را نیز مهم خواند. در ادامه این همایش از 5 تن از مدیران استانی که حائز رتبه برتر شده بودند تقدیر شد.
این استانها به ترتیب اولویت عبارتند از خراسان رضوی، خوزستان، کرمانشاه، بوشهر و خراسان جنوبی.
۱۸ فروردین ۱۳۹۲ ۰۹:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید