اخبار

بازرسی ها در حوزه ساختمان در سال جاری تشدید می شود

بازرسی ها در حوزه ساختمان در سال جاری تشدید می شود
بیش از 47درصد از حوادث ناشی از کار متعلق به فعالیت های ساختمانی می باشد.در راستای پیشگیری از حوادث ناشی از کار و ایمن سازی محیط کار بازرسان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی طی برنامه ای مدون در صدد کاهش حوادث ساختمانی در سال 1401برآمدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی ؛مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گفت: با توجه به بررسی های بعمل آمده درخصوص حوادث ناشی از کار در سال ۱۴۰۰ فعالیت های ساختمانی بیش از 47درصد از حوادث ناشی از کار را به خود اختصاص داده است که به همین منظور نظارت بیشتر بر عملکرد ایمنی در کارگاههای ساختمانی و جلوگیری و کاهش حوادث در دستور کار بازرسان این اداره کل قرار گرفت.

غلامرضا اشرفی افزود: اداره بازرسی کار خراسان جنوبی در برنامه زمانبندی خود ،بیش از  740 مورد از بازرسی ها را به صنعت ساختمان اختصاص داده است و به منظور نظارت بر عملکرد بازرسان کار و با هدف پیشگیری از حوادث ناشی از کار ،رییس اداره بازرسی کار و مدیر روابط کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در بازرسی های مذکور حضور خواهند یافت. وی خاطر نشان کرد: در صورت عدم رعایت مسایل ایمنی و حفاظت فنی کارگاههای ساختمانی از سوی مالکان و مجریان و پیمانکاران بخش ساختمان  بر اساس ماده ۱۰۵ قانون کار از فعالیت آنها جلوگیری بعمل آمده و کارگاه ساختمانی مذکور تا زمان ایمن سازی با دستور مراجع قضایی پلمپ خواهد شد .

گفتنی است؛ اداره بازرسی کار استان خراسان جنوبی در راستای کاهش حوادث ساختمانی در سال 1400 ؛ بیش از 9000 نفرساعت آموزش ایمنی ویژه کارگران ساختمانی ، پیمانکاران و فعالین این حوزه برگزار نموده است. 

۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۰۴
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید