اخبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی خبر داد:

39 درصد آرای مراجع حل اختلاف کارگری خراسان جنوبی، به صورت سازشی صادر شده است

39 درصد آرای مراجع حل اختلاف کارگری خراسان جنوبی، به صورت سازشی صادر شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از ارائه 11هزار و 904 مورد مشاوره روابط کار در 9 ماهه سالجاری در خراسان جنوبی خبر داد.

غلامرضا اشرفی مدیر کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان در تشریح خبر گفت: از ابتدای سال 1400، تعداد 6 هزار و 4 مورد مشاوره حضوری و 5هزار و 900 مورد مشاوره تلفنی ثبت شده و 89 مورد سازش مستقیم در واحد مشاوره در استان انجام شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در ادامه گزارش تصریح کرد: در 9 ماهه نخست سالجاری به هزار و 32 دادخواست در 15 شعبه هیات تشخیص استان رسیدگی شده است که از این تعداد 425 پرونده به صورت سازشی منتج به تفاهم شده است. وی افزود: تعداد 231 دادخواست تجدید نظر خواهی در 6شعبه هیات حل اختلاف شهرستانها بررسی و رسیدگی قرار گرفته که در این مرحله 45 پرونده به صورت سازشی بوده است.

وی در خصوص رویکرد اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در برخورد با اختلافات کارگری و کارفرمایی گفت: رویکرد اداره کل در شهرستانهای تابعه بر سازش و ایجاد نقطه تفاهم و نزدیک کردن انتظارات ودرخواست های طرفین به منظور حفظ شغل می باشد.

اشرفی افزود: در همین راستا، 39 درصد،آرای صادره توسط مراجع حل اختلاف استان به صورت سازشی صادر شده که تعهد پیش بینی شده استان در 9ماهه سال 1400 ، 20 درصد بوده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تعهد استان در میانگین مدت زمان رسیدگی در هیات تشخیص در 9 ماهه سالجاری، 30 روز اعلام کرد که به همت، تلاش و پیگیری همکاران فعال در واحد روابط کار ادارات تابعه استان، این مدت زمان به 19 روز کاهش یافته است.

اشرفی افزود: تعهد استان در 9 ماهه سالجاری در میانگین مدت زمان رسیدگی در هیات های اختلاف را 26 روز می باشد که با توجه به اینکه دادخواست های تجدید نظر خواهی در این مرحله نیاز به دقت و بررسی بیشتر دارد؛  این میانگین زمان در حال حاضر در استان 21روز می باشد که نشانگر عملکرد قابل قبول استان در این شاخص است.

این مقام مسئول؛ تلاش برای ایجاد سازش بین طرفین دعوی با هدف بهبود فضای کسب و کار و پیشگیری از تنش های مرتبط با آرای صادره در مراجع حل اختلاف، تشکیل جلسه آموزشی ، ترویجی ، تعامل و هم اندیشی و اتخاد وحدت رویه آراء صادره در مراجع حل اختلاف  با حضور نمایندگان کارگران ,کارفرمایان و دولت در هیاتهای تشخیص و حل اختلاف مرکز استان ، نشست تخصصی و هم اندیشی منتخبین اعضای مراجع حل اختلاف مرکز استان با حضور مدیر کل روابط کار و جبران خدمت وزارت متبوع، توانمندسازی اعضای مراجع حل اختلاف از طریق برگزاری دوره های آموزشی و نشست های تخصصی بمیزان 518 نفرساعت، برگزاری نشست های مشترک با همکاران و انجمن صنفی کارفرمایی شرکت های خدماتی استان و تهیه شیوه نامه ی اجرای دستورالعمل تایید صلاحیت و رتبه بندی در استان را از جمله اقدامات موثر صورت گرفته در حوزه روابط کار از ابتدای سال عنوان کرد.

۱۹ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۲۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید