اخبار

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خبر داد:

تعداد 117 نفر در 81 واحد پذیرنده، از مزایای طرح مشوق بیمه ای سهم کارفرما در خراسان جنوبی برخوردار شدند

تعداد 117 نفر در 81 واحد پذیرنده، از مزایای طرح مشوق بیمه ای سهم کارفرما در خراسان جنوبی برخوردار شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان از برخورداری 89 نفر از مزایای طرح کارورزی فارغ التحصبلان دانشگاهی ار ابتدای سالجاری در استان خبر داد.

وی در تشریح اهداف طرح گفت: طرح کارورزی باعث افزایش قابلیت جذب واشتغال دانش آموختگان دانشگاهی از طریق انتقال مهارت وتجربه در محیط کار برای ورود به بازار کار آماده شده و همچنین سبب فراهم ساختن زمینه انتقال دانش از دانش آموخته به بنگاه اقتصادی و موجب کاهش هزینه بکارگماری نیروی کار برای کارفرما می شود.

محمدمهدی راستگو مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل اظهار داشت: مدت دوره کارورزی(شامل دوره مقدماتی و معافیت) حداکثر 24ماه می باشد که طی آن کارورز به منظور تبادل دانش کسب تجربه وارتقای مهارت در کارگاه مشغول است.

راستگو بیان کرد: دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی دانشگاهی کارشناسی که در زمان ثبت نام کمتر از 35 سال تمام سن داشته باشند.و همچنین در طول دو سال قبل از ثبت نام دارای سوابق بیمه ای به مدت 3ماه یا بیشتر بوده و یا سابقه بیمه پردازی در شغلی که بابت آن طی دوره کارورزی جذب کارگاه می شود ، داشته باشد، مشمول این دستورالعمل نمی باشد.

وی در گزارش اجرای طرح کارورزی استان گفت: از ابتدای سالجاری تعداد 110 نفر متقاضی و 16 واحد پذیرنده به صورت کامل در سامانه کارورزی ثبت نام کرده اند و از ابتدای سال 1400 تعداد 89 قرارداد کارورزی منعقد شده است.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل افزود: در صورت جذب کارورز در واحدهای پذیرنده، کارفرمایان می توانند از معافیت حق بیمه سهم کارفرما به مدت حداکثر دوسال برخوردار شوند.

وی در بیان گزارش اجرای طرح مشوق بیمه ای سهم کارفرما در استان گفت: 117 نفر در 81 واحد پذیرنده از مزایای طرح مشوق بیمه ای سهم کارفرما برخوردار شده اند.

راستگو خاطرنشان کرد: افرادی که دوره مقدماتی طرح کارورزی (دوره سه ماهه) در کارگاه و موسسات مشمول دستورالعمل استفاده کرده اند حداکثر تا 21 ماه می توانند از طرح مشوق بیمه ای استفاده کنند.

۱۸ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۰۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید