اخبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی خبر داد:

برقراری 629 مورد، مقرری بیمه بیکاری در 9ماهه سالجاری در خراسان جنوبی

برقراری 629 مورد، مقرری بیمه بیکاری در 9ماهه سالجاری در خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از برقراری 629 مورد مقرری بیمه بیکاری در 9ماهه سالجاری در استان خبر داد.

اشرفی طی گزارشی تعداد کل مقرری بگیران بیمه بیکاری در خراسان جنوبی را هزار و 137 نفر اعلام کرد که در مقایسه با تعهد 9 ماهه استان ، 47 درصد در وضعیت مطلوب قرار دارد.

وی ادامه داد: از ابتدای سالجاری تا پایان آذر ماه، مقرری بیمه بیکاری 629 متقاضی برقرار شده است.

اشرفی تشریح کرد: در 9 ماهه سال 1400، 263 مقرری بگیر بیمه بیکاری از طریق واحدهای متقاضی کار، خوداشتغالی و ... مجدد مشغول به کار شده اند و تعداد 160 مورد قطع مقرری از طریق کشف اشتغال پنهان،عدم قبول شغل پیشنهادی،عدم حضور و غیاب و... در استان صورت گرفته است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در ادامه عنوان کرد: از ابتدای سالجاری تا پایان آذرماه تعداد 16 بنگاه مشکل دار با هزار و 29 کارگر در استان شناسایی شدند و در این بازه زمانی از اشتغال 45 واحد مشکل دار با 3 هزار و 4 کارگر حمایت شده است.

رصد مستمر واحد های دارای حقوق معوق از طریق بازرسی ، تهیه گزارشات تحلیلی ،صدور ابلاغیه،برگزاری جلسات با مسئولین واحد های مذکور ، بروز رسانی آخرین اطلاعات واحدهای دارای حقوق معوق استان به‌صورت ماهیانه و انعکاس اطلاعات مذکور به اداره کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری و مبادی ذیربط ، طرح مشکلات واحدها در جلسات کمیسیون کارگری شورای تأمین استان ،کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و جلسات تخصصی ، تصمیم گیری در خصوص نحوه حضور و غیاب مقرری بگیران بیمه بیکاری در ایام شیوع کرونا با هدف پیشگیری از شیوع بیماری و در عین حال نظارت بر مقرری بگیران و ... از جمله اقدامات موثر اداره  حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری در 9 ماهه 1400 بوده است که مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به بیان آن پرداخت.

۱۴ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۰۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید