اخبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی خبر داد: رشد 6.1 درصدی تعداد شرکت تعاونی های فعال در خراسان جنوبی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی خبر داد: رشد 6.1 درصدی تعداد شرکت تعاونی های فعال در خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از افزایش6.1 درصدی تعداد شرکت تعاونی های فعال خراسان جنوبی خبر داد.

غلامرضا اشرفی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در تشریح این خبر گفت: بر اساس اعلام مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ؛ تعداد تعاونی های فعال کشور پایان مهرماه سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، رشد 2.7 درصدی داشته است که این افزایش در خراسان جنوبی 6.1 درصد می باشد.

وی افزود: خراسان جنوبی بعد از استان فارس، بیشترین رشد تعاونی های فعال در کشور را به خود اختصاص داده است.

اشرفی اظهار داشت: همچنین در این گزارش میزان تغییر تعداد شاغلین در تعاونی های فعال کشور را مورد پایش قرار داده است که گویای رشد 3.5 درصدی تعداد شاغلین در تعاونی های فعال در حال بهره برداری و در دست اجرای کشور تا پایان مهرماه سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل می باشد.

این مقام مسئول ادامه داد: استان خراسان جنوبی، پس از زنجان و کرمان؛ با رشد 11.6 درصدی تعداد شاغلین در تعاونی های فعال تا پایان مهرماه سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در جایگاه سوم کشور قرار گرفت.

اشرفی افزود: در حال حاضر تعداد 982 تعاونی فعال با تعدادی با تعداد بالغ بر 9هزار و 582 فرصت شغلی در استان فعالیت می نمایند.

۳ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۴۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید