اخبار

دومین جلسه مشترک ترویجی مرتبط با تفاهم نامه بسیج سازندگی با وزارت متبوع در شهرستان بیرجند

دومین جلسه مشترک ترویجی مرتبط با تفاهم نامه بسیج سازندگی با وزارت متبوع در شهرستان بیرجند

بمناسبت گرامیداشت هفته بسیج، جلسه ای در راستای جلسات ترویجی مشترک مرتبط با تفاهم نامه بسیج سازندگی با وزارت متبوع با حضور کسایی مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیرجند ،جناب سروان بخشی مسئول بسیج سازندگی ناحیه سپاه بیرجند و جمعی از همکاران در محل مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیرجند برگزار شد.

در این جلسه کسایی مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیرجند ضمن تبریک هفته بسیج، هدف از برگزاری این جلسه را ایجاد هماهنگی لازم برای اجرایی شدن تفاهم نامه منعقده فیمابین و نهایتا تشکیل تعاونی های کیفی و توانمند که تمامی اعضا در آن فعال باشند و از ظرفیت های مادی ومعنوی روستا حداکثر استفاده را برای یک یا چند فعالیت اقتصادی متناسب با پتانسیل های آن روستا اقدام نمایند، دانست .

وی تسریع در ثبت دو تعاونی روستای اوجان و آسو را خواستار واعلام نمود: یکی از مهمترین الگو ها و شاخص ها برای گسترش فرهنگ تعاون ، رصد ، پیگیری و رفع مشکلات شرکت تعاونیهای تازه تاسیس می باشد .

در ادامه  آمادگی مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیرجند را در خصوص برگزاری جلسات ترویجی و آموزشی در روستاهای شناسایی شده از طرف بسیج سازندگی اعلام نمود .

سپس بخشی مسئول بسیج سازندگی ناحیه سپاه بیرجند ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری جلسه و تشکر از تسهیلگران فعال شهرستان و استان،  از راه اندازی پایگاه در تمامی روستا ها برای شناسایی ظرفیت های موجود در روستاها خبر داد و آموزش را اصل بسیار مهمی در موفقیت تعاونیها دانست .

وی در ادامه در خصوص تهیه شناسنامه اقتصادی برای روستاهها ،  جهت شناخت بیشتر ظرفیت های آنها ، مطالبی را عنوان کرد .

سپس هر یک از حاضرین نظرات وپیشنهادات خود را بیان و در پایان مقرر شد برای رفع مشکلات تعاونی های تازه تاسیس در حوزه ی مالیات و تسهیلات و همچنین  ثبت تعاونی های روستاهای آسو و اوجان پیگیری لازم از طرف مدیریت تعاون کار ورفاه اجتماعی انجام گردد. ضمنا بسیج سازندگی نیز چهار روستایی که شرایط و  آمادگی لازم  برای تشکیل تعاونی دارند را به مدیریت بیرجند معرفی نماید .


رسانه جدید
رسانه جدید

۳ آذر ۱۴۰۰ ۰۸:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید