اخبار

برگزاری دومین جلسه گروه کاری کمیته اشتغال و سرمایه گزاری شهرستان قاینات

برگزاری دومین جلسه گروه کاری کمیته اشتغال و سرمایه گزاری شهرستان قاینات

دومین جلسه کارگروه کمیته اشتغال شهرستان قاینات به ریاست فرماندار شهرستان برگزار شد.

 در ابتدای جلسه غلامی رییس اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی شهرستان قاینات دستور کار جلسه مبنی بر ابلاغ و جذب تسهیلات مشاغل خانگی و گزارش سامانه رصد و عملکرد ادارات در ثبت اشتغال  در سامانه را قرائت کرد.

وی اعلام نمود در سال گذشته با ثبت 1528 نفر در سامانه رصد 60 درصد تعهد اشتغال شهرستان محقق گردید و در سال جاری 436 نفر اشتغال ثبت شده  است. وی در ادامه با بیان اینکه 330 میلیارد ریال اعتبارات مشاغل خانگی به استان خراسان جنوبی تخصیص یافته است از دستگاه های اجرایی خواست  تا پشتیبانان فعال و پیشرو مشاغل خانگی را به کمیته مشاغل خانگی استان معرفی نموده تا حداکثر بهره برداری از ظرفیت این طرح انجام  شود.

در ادامه کریمی فرماندار شهرستان قاینات ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس از مقام معظم رهبری نقل قول کردند«ما امروز با یک جنگ اقتصادی مواجه شده ایم و تولیدکنندگان سربازان جنگ اقتصادی با آمریکا و ایادی آن هستند» وی ادامه داد: به دلیل تحریم های ظالمانه و شیوع ویروس منحوس کرونا بسیاری از اشتغال های موجود در سطح شهرستان در همه حوزه های صنعت،معدن و کشاورزی و.. اسیب دیده است که می توان با جذب بخش خصوصی و شناسایی فرصت های اشتغال شهرستان که در قالب سند توسعه خاوران صورت گرفته است ، از این مشاغل حمایت نمود.


رسانه جدید
رسانه جدید

۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید