اخبار

بازدید سرزده استاندار خراسان جنوبی از شرکت تعاونی های شهرستان بیرجند

بازدید سرزده استاندار خراسان جنوبی از شرکت تعاونی های شهرستان بیرجند

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ استاندار خراسان جنوبی به همراه معاون هماهنگی امور اقتصادی، مدیر کل دفتر استاندار ، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی و جمعی از مدیران و مسئولین استان و شهرستان بیرجند از سه شرکت تعاونی مسکن پادگان 04 بیرجند، ایثارگران نیروهای مسلح و بانوان هنرآفرین ثمین بازدید کردند .

در این بازدیدها استاندار خراسان جنوبی ضمن دیدار چهره به چهره با مردم و اعضای شرکت تعاونی، دستور پیگیری مشکلات مطرح شده از سوی هیات مدیره شرکت های تعاونی را صادر کرد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: تقویت بخش تعاون، در اولویت طرح ها و برنامه های توسعه ای استان قرار دارد.
ملانوری با بیان این مطلب در جریان بازدید از چند شرکت تعاونی در سطح شهر بیرجند خاطرنشان کرد: این بازدیدها در ادامه برنامه های هفته تعاون و به منظور عرض خداقوت به تعاونگران و رصد وضعیت فعالیتی آنها صورت گرفت.
وی تأکید کرد: تقویت بخش تعاون، برای ایجاد مشارکت جمعی در برنامه ریزی ها و هم اقدامات توسعه ای و اقتصادی از موضوعات مهم حوزه مدیریتی و اجرایی استان می باشد.
استاندار با تأکید بر این که حدود هزار تعاونی در سطح استان مشغول به کار هستند، گفت: این تعداد تعاونی که در بخش های مختلف مشغول فعالیت می باشند، یک ظرفیت بسیار بزرگ است.
ملانوری متذکر شد: ما می توانیم از این ظرفیت با استفاده از طرح های پشتیبانی و حمایتی دولت در قالب ساختارهای جدید بهره ببریم.
وی با اشاره به این که تعاونی هایی که امروز بازدید شد در بخش مسکن و پوشاک فعالیت می کنند، اظهار داشت: اتفاقات خوبی در این زمینه رقم خورده که قابل تحسین است.
به گفته وی؛ در این بازدیدها موانع و مشکلاتی مطرح شد که برای حل و فصل آنها، طی نشست هایی برنامه ریزی خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی به صورت سرزده، از پروژه تعاونی مسکن پادگان ۰۴ بیرجند بازدید کرد.
تعاونی مسکن پادگان ۰۴ بیرجند که در سال ۱۳۶۲ تأسیس شده، طی سه سال متوالی، عنوان تعاونی برتر ملی را کسب نموده است.
این تعاونی تاکنون ۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی را به متقاضیان تحویل نموده و ۷۲۰ واحد نیز با پیشرفت فیزیکی های متفاوت در دست احداث دارد.
پروژه ای که بازدید شد، در بلوار شهید ناصری بیرجند واقع شده است.

 همپنین با حضور استاندار خراسان جنوبی از پروژه در دست احداث تعاونی مسکن ایثارگران بیرجند بازدید شد.
این بازدید به صورت سرزده و بدون هماهنگی قبلی انجام شد.
هدف از این بازدید، رصد وضعیت موجود، اطلاع از میزان پیشرفت فیزیکی و ارائه راهکارهای لازم در راستای رفع موانع از مسیر اجرای این پروژه بود.
پروژه بازدید شده شامل ۵۸ واحد مسکونی آماده تحویل در بلوار بقیه الله بیرجند بود.

در ادامه استاندار از شرکت تعاونی بانوان هنرآفرین ثمین بازدید نمود. زمینه فعالیتی این شرکت تعاونی، تولید محصولات خانگی و صنایع دستی است.
۱۰ نفر بانوی شاغل در این شرکت تعاونی به تولید لباس، ترشیجات، سبزی خشک، عرقیجات، حوله و دیگر صنایع دستی مشغول می باشند.
این شرکت تعاونی در سال ۱۳۹۵ تأسیس شده است.

غلامرضا اشرفی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از حضور و پیگیری مجدانه و دلسوزانه مباحث و موضوعات حوزه کاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان توسط استاندار خراسان جنوبی تشکر و قدردانی نمود و اینگونه اقدامات را موجب دلگرمی همکاران و علی الخصوص جامعه هدف اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان دانست.

۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید