اخبار

نشست بررسی تفاهم نامه فی مابین اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی و بسیج سازندگی شهرستان قاینات برگزار شد

نشست بررسی تفاهم نامه فی مابین اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی و بسیج سازندگی شهرستان قاینات برگزار شد

نشست بررسی تفاهم نامه فی مابین اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی و بسیج  سازندگی  با حضور رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی ،  مسئول بسیج سازندگی شهرستان ، مسئول بسیج کارگری شهرستان  و جمعی از همکاران برگزار شد.

 در این جلسه غلامی رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان ضمن تبریک هفته تعاون ،  گزارشی از موضوع فعالیت و مزایای صندوقهای بسیج و تشکیل  تعاونی های این صندوقها را  بیان نمود که در این زمینه درشهر نیم بلوک جلسه ای با حضور بانوان آموزش دیده فنی و حرفه ای پس از تشکیل صندوق خرد کار آفرینی و با حضور امام جمعه و کارشناس فنی و حرفه ای برگزار شد.  لذا   ایجاد شرکت تعاونی بهترین راه حل هدایت منابع مالی واستفاده از ظرفیتهای بالقوه زنان و جوانان روستایی میباشد.که با حمایت بسیج بتوانیم قدمی برای اشتغال پایدار جامعه هدف برداریم .

 در ادامه آقای  فخیم زاده مسئول بسیج سازندگی شهرستان با بیان اینکه در حال حاضر در سطح شهرستان ، 70 صندوق قرض الحسنه با همکاری بسیج سازندگی تشکیل شده است که یک مورد از این صندوقها تبدیل به تعاونی شده است ابراز امیدواری کرد تا پایان سال ، دو مورد از این صندوقها تبدیل به تعاونی شوند .

سپس جناب سرهنگ رحمانی مسئول بسیج کارگری شهرستان بیان داشت که محور اصلی اشتغال تعاون میباشد وبه فرموده رهبر معظم انقلاب تعاون چشمه جوشان اشتغال است که باید بیشترین اشتغال در صندوقهای خرد  شهرستان توسط تعاونی انجام پذیرد.

در این جلسه مقرر شد اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی وبسیج در جهت تشکیل حداقل دو تعاونی جدید  پیگیری صورت گرفته و کارشناسان اداره و بسیج سازندگی از صندوقهای خرد  بازدید و راهنمایی های لازم را به توانجویان ارائه نمایند.

۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۰۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید