اخبار

انعقاد هزار و 296 قرارداد "یارانه دستمزد" در استان

انعقاد هزار و 296 قرارداد "یارانه دستمزد" در استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی از ثبت نام 1719 کارجو از ابتدای طرح تا کنون در طرح یارانه دستمزد در استان خبر داد که 312 کارجو در 5 ماهه ابتدای سال 1400 جهت بهره مندی از طرح ثبت نام کرده اند.

غلامرضا اشرفی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در تشریح خبر گفت: طرح یارانه دستمزد از سال 98 در حال اجرا در استان می باشد. وی ادامه داد: این طرح در راستای حمایت نیروی کار شغل اولی و کارفرمایان، دولت ۳۰ درصد مبلغ دستمزد نیروی کار را تحت عنوان یارانه به مدت یک سال به کارفرمایان متقاضی واجد شرایط، پرداخت می کند.

اشرفی عنوان کرد: تا کنون بالغ بر 54 میلیارد ریال یارانه در قالب طرح یارانه دستمزد به کارفرمایان استان پرداخت شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: از ابتدای اجرای طرح تا کنون تعداد  340 کارفرما و 1719 نیروی کار جهت بهره مندی از مزایای طرح در سامانه مربوطه ثبت نام کرده اند.

 وی افزود: نیروی کار شغل اولی دارای مدرک تحصیلی دیپلم وبالاتر ( اولویت با دانش آموخته دانشگاهی)، حداکثر 37 سال ( برای زنان سرپرست خانوار جوینده کار شرط سنی تا سقف 45 سال می باشد) می توانند با مراجعه به سایت pyd.mcls.gov.ir  جهت ثبت نام اقدام کنند.

اشرفی در تکمیل گزارش گفت: از ابتدای طرح تعداد 1296 قرارداد یارانه دستمزد در استان منعقد شده است که بیشترین آن مربوط به شهرستان بیرجند با 653 قرارداد و پس از آن شهرستانهای درمیان و طبس به ترتیب 110 و 102 مورد بوده است.

این مقام مسئول همچنین عنوان کرد: بر اساس دستورالعمل، سقف بهره مندی هر کارگاه حداکثر تا پنج برابر میانگین لیست نیروی های بیمه شده نزد تامین اجتماعی در 12 ماه گذشته است و کارفرمایان می تواند هم زمان از همه طرح های  تشویقی کارفرمایان ذیل برنامه های اشتغال زا : پرداخت یارانه دستمزد، معافیت بیمه-ای و مشوق بیمه ای برای متقاضیان کار ثبت نامی در سامانه های مربوطه استفاده کنند.

کاهش هزینه های بکارگیری نیروی کار جدید برای کارفرما به منظور پایداری تولید و اشتغال، افزایش فرصت اشتغال بویژه برای دانش آموختگان دانشگاهی در بازار کار، حمایت از ارتقاء تولید داخلی وبنگاههای بخش های تعاونی و خصوصی به شدت آسیب دیده از پدیده شیوع کرونا از اهداف اصلی این طرح است که مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به بیان آن پرداخت.

 

۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید