اخبار

کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری خراسان جنوبی برگزار شد

کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری خراسان جنوبی برگزار شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خراسان جنوبی در طرح  مشاغل خانگی جزو استان های برتر معرفی گردید.
مشیر الحق عابدی با بیان این مطلب در کارگروه اقتصادی،اشتغال و سرمایه گذاری استان خاطرنشان کرد: برای طرح های مشمول دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری ۳۷۱ میلیارد تومان بر ضمه استان بوده که با پرداخت ۴۱۱ میلیارد تومان، به میزان ۱۱۰ درصد محقق گردیده است.
وی تصریح نمود: میزان اشتغال سال ۱۴۰۰ بر اساس آمار اعلام شده و با توجه به رویه اعلامی سال گذشته، بعد از اطمینان از صحت و سقم اشتغال ایجاد شده و اطلاعات شاغلین درسامانه رصد، ثبت می شود.
معاون استاندار متذکر شد: بنا به تأکیدات شخص استاندار در خصوص نظارت بر نحوه تحقق اشتغالزایی دستگاه های اجرایی مقرر گردید فرمانداران به عنوان نماینده عالی دولت بر انجام و صحت و سقم موارد اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی نظارت کنند.
عابدی ادامه داد: اگر اعتباری در ارتباط با تسهیلات روستایی و عشایری در سال جاری اعلام شود بنا به درخواست مدیران دستگاه های پیشران اقتصادی به طرح های نیمه تمام
اختصاص می یابد ، یعنی ابتدا طرح ها به اتمام برسند بعد پروژه‌ها و طرح های جدید برقرار خواهد شد.
وی افزود: کمیته فرصت ها و پتانسیل ها، از کمیته های فعال در ستاد توسعه خاوران است که باید همچون گذشته نسبت به نگهداشت حالت آنلاین و در اصطلاح به روز طرح ها و پروژه ها اقدام نماید، یعنی با صدور مجوز بی نام، باید در خصوص موارد زیر ساختی رصد های ویژه صورت پذیرد.
به گفته وی؛ اطلاع رسانی ۱۰۲ طرح که به صورت کتابچه آماده شده باید توسط  کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد صورت پذیرد.
معاون استاندار گفت: جهت تکمیل ۲۳ پروژه اقتصاد مقاومتی ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است و مقرر شده دستگاه های موفق و غیر موفق در این زمینه در شورای برنامه ریزی اعلام شوند.
عابدی تأکید کرد: مدیران اول به جذب اعتبار و سپس اجرایی شدن پروژه ها بیندیشند.
وی با تعیین یک فرصت ده روزه، ادامه داد: دستگاه های اجرایی که دارای لایه های اطلاعاتی  جایز هستند، اطلاعات خود را ارائه نمایند تا جهت درج در اطلس سرمایه گذاری در اسرع وقت در اختیار اداره کل امور اقتصادی و دارایی قرار گیرد.
به گفته وی؛ ثبت نام بنگاه های به شدت آسیب دیده از کرونا جهت پرداخت تسهیلات تا پایان شهریور ماه و پرداخت آن تا پایان آبان ماه می باشد لذا لازم است اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی در این خصوص اطلاع رسانی نمایند

عابدی گفت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی در زمینه طرح مشوق بیمه‌ای ۴۴.۵ درصد و در زمینه طرح مهارت‌آموزی نیز ۷۲ درصد به تعهد خود در سال جاری عمل کرده که قابل تقدیر است

***در این جلسه مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گزارشی از اهم اقدامات صورت گرفته در خصوص برنامه های شاخص های کارگری گروه کاری اشتغال استان ذیل کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان ارائه کرد.

غلامرضا اشرفی، مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان نیز در این جلسه اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۱ هزار و ۳۶۱ فرصت و تعهد شغلی از سوی دستگاه‌های اجرایی اعلام شده که تا کنون ۳ هزار و ۲۱۸ نفر در سامانه رصد، ثبت اشتغال نکرده‌اند.

وی افزود: در سال جاری بالاترین میزان درصد تحقق اشتغال را شهرستان‌های زیرکوه، طبس و فردوس به خود اختصاص داده‌اند که بالاترین میزان عملکرد از نظر تعهد اشتغال را شهرستان فردوس داشته است.

غلامرضا اشرفی اظهار داشت: ۲۲ دستگاه اجرایی در زمینه ایجاد اشتغال فعالیت دارند و اشتغال ایجاد شده در سامانه کارا ثبت می‌شود.

وی گفت: تاکنون ۳۰ درصد تعهد اشتغال سال جاری دستگاه‌های اجرایی استان محقق شده که با توجه به تخصیص تسهیلات روند تحقق اشتغال در نیمه دوم سال سرعت بیشتری خواهد داشت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی بیان کرد: تعهد اشتغال استان در سال گذشته ۱۷ هزار و ۱۵۷ نفر بود که این تعهد در سال جاری کاهش یافته چرا که برخی دستگاه‌های اجرایی با توجه به شیوع کرونا دغدغه حفظ اشتغال موجود خود را داشتند.

وی افزود: خراسان جنوبی از جمله استان‌هایی است که کمترین نرخ بیکاری را در کشور در چند سال گذشته داشته است.

اشرفی با اشاره به اینکه در زمینه اجرای طرح مشاغل خانگی خراسان جنوبی جزو استان‌های برتر کشور معرفی شد گفت: در مجموع سال گذشته ۷۰۲ اشتغال در زمینه مشاغل خانگی در استان ایجاد شده است.

 

 

کارگروه
رسانه جدید
رسانه جدید

۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ۱۳:۲۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید