اخبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی خبر داد:

مجوز فعالیت مشاغل خانگی در حوزه رشته های مواد غذایی حذف شده، برای یک دوره یکساله قابل تمدید می باشد

مجوز فعالیت مشاغل خانگی در حوزه رشته های مواد غذایی حذف شده، برای یک دوره یکساله قابل تمدید می باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ مجوز فعالیت رشته های مواد غذایی مشاغل خانگی که در فهرست مصوب رشته های مشاغل خانگی نیستند، به مدت یکسال و برای یک مرتبه تمدید می شوند.

غلامرضا اشرفی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در تشریح خبر افزود: پیرو ابلاغیه ضوابط فنی و بهداشتی در رشته های مواد غذایی مشاغل خانگی، فهرست جدید 22 رشته مواد غذایی مشاغل خانگی مصوب شده و برخی از رشته ها ی قبلی حذف شده است.

اشرفی ادامه داد:برابر اعلام دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، به منظور رفع و کاهش مشکل متقاضیانی که در رشته های حذف شده فعالیت داشته اند فرصت یکساله ای جهت تمدید مجوز فعالیت آنها در نظر گرفته شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: بر اساس ابلاغیه چنانچه متقاضی دارای مجوز رشته های مشاغل خانگی در رشته ای فعالیت می کند که در فهرست مصوب جدید نیست و تمایل به ادامه فعالیت در حوزه مواد غذایی مشاغل خانگی دارد می تواند پس از تمدید یک دوره یکساله، به یکی از مشاغل خانگی مصوب تغییر فعالیت دهد.

این مقام مسئول تصریح کرد: آن دسته از متقاضیان که در حال حاضر دارای مجوز فعالیت مشاغل خانگی می باشند و شرایط تولید آنها در محل آشپزخانه واحد مسکونی نبوده و اقدام به تجهیز کارگاه کرده اند، صدور مجوز آنها در قالب شناسه نظارت کارگاهی بوده و بایستی نسبت به اخذ مجوز فعالیت اقتصادی(صنفی) از مراجع ذیربط اقدام نمایند.

لیست رشته های مصوب مشاغل خانگی در لینک https://mkh.mcls.gov.ir/fa/fahrest-%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D8%BA%D9%84-%D8%AE%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C قابل مشاهده می باشد.

۲۶ تیر ۱۴۰۰ ۱۰:۳۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید