اخبار

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خبر داد

فعالان مشاغل خانگی، مشمول ثبت اظهارنامه انطباق استاندارد شدند

فعالان مشاغل خانگی، مشمول ثبت اظهارنامه انطباق استاندارد شدند
"شیوه نامه ثبت اظهارنامه انطباق در حوزه مشاغل خانگی" به استان ها ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ "شیوه نامه ثبت اظهارنامه انطباق در حوزه مشاغل خانگی" به استان ها ابلاغ شد.

محمدمهدی راستگو مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در تشریح موضوع این شیوه نامه گفت: هدف از تدوین این شیوه نامه، تعیین نحوه ثبت اظهار نامه انطباق در حوزه مشاغل خانگی به منظور ساماندهی و حمایت از این بخش می باشد.

وی افزود: شیوه نامه ثبت اظهارنامه انطباق در حوزه مشاغل خانگی برای ثبت اظهارنامه انطباق محصول در حوزه مشاغل خانگی(محصولات مشمول ماده 8 قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی) به کار می رود اما برای محصولات مشمول مقررات اجرای استانداردهای اجباری و مواد غذایی کاربرد ندارد.

راستگو ادامه داد: مسئولیت اجرای این شیوه نامه بر عهده ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ادارات کل استاندارد در استان ها می باشد که در صورت درخواست متقاضی اجرایی شده و درخواست ثبت آن برای متقاضیان اختیاری می باشد.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل اظهار داشت: بر اساس این شیوه نامه ، آن دسته از فعالیت هایی که با تصویب ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی توسط عضو و یا اعضای خانواده در فضای مسکونی در قالب کسب و کار بدون مزاحمت و ایجاد اختلال در آرامش واحدهای مسکونی همجوار شکل می گیرد و منجر به تولید محصول و یا خدمت می شود(مشاغل خانگی) مشمول بهره مندی از اظهارنامه انطباق خواهند بود.

راستگو افزود: اظهار نامه انطباق، اظهارنامه ای است که از سوی متقاضی برای ایجاد اطمینان از مطابقت ویژگی های محصول با یک استاندارد معین اظهار می شود و ضروری است موارد اظهار شده توسط متقاضی با استاندارد اعلام شده مطابقت داشته باشد.

وی ادامه داد: پس از انجام مراحل مندرج در شیوه نامه توسط اداره کل استاندارد مطابق اظهارنامه ثبت شده تولید کننده، گواهی اظهار نامه انطباق ثبت می شود و پس از تکمیل مراحل، شماره ثبت اظهار نامه انطباق، که کدی است که توسط سازمان ملی استاندارد به تولید کننده اختصاص می یابد، به متقاضی واگذار می شود.

۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۵۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید