اخبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی عنوان کرد:

نماز سدی در برابر بسیاری از آسیب های اجتماعی است

نماز سدی در برابر بسیاری از آسیب های اجتماعی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با رئیس ستاد اقامه نماز استان دیدار کرد.

در این نشست غلامرضا اشرفی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فرهنگ سازی نماز را یکی از مهم ترین و اساسی ترین تکالیف اخلاقی، اجتماعی و دینی مسلمانان دانست و بر نقش پراهمیت و بسزای ستاد اقامه نماز در این خصوص اشاره کرد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ضمن تاکید بر جایگاه والای نماز گفت: نماز امری اجتماعی و فرافردی است زیرا خودسازی فردی از طریق نماز، موجب اصلاح اجتماعی خواهد شد.

اشرفی بر لزوم توجه به شرایط برگزاری نماز جماعت در واحدهای کارگری و تولیدی و همچنین ادارات زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سطح استان تاکید کرد و گفت: نماز هرچند که در ظاهر امری فردی و شخصی و ارتباط دوسویه میان خالق و خلق شمرده می‌شود، ولی باید توجه داشت که این ارتباط در شکل اجتماعی و جماعت آن است که تاثیر مثبت بسیاری به جا می‌گذارد.  

وی اظهار داشت: در واحدهای کارگری که به امر نماز توجه شده و به فرامین دینی با نگاه ویژه پیگیری می گردد ، قطعا کارگران فعال در آن واحد به لحاظ ویژگی های روحی دارای وجدان کاری، تهعد، فداکاری و ... بسیاری از اخلاقیات مثبت و سازنده می باشند.

اشرفی ترویج و اشاعه فرهنگ نماز را وظیفه فردی، دینی و اخلاقی عنوان کرد. وی تقویت شناخت و باور به اقامة نماز در دستگاه های اجرایی را مشوّق مدیران و کارکنان در ترویج و تعمیق فرهنگ اقامة نماز دانست که نتیجه آن، تقرّب به خداوند و کسب کمالات معنوی و اخلاقی و به تبع آن، ارتقای رفتار سازمانی در کارکنان می باشد.

وی  فرهنگ سازی نماز را از واجبات دانست و گفت: ترویج فرهنگ نماز همانند سدی است که انسان را در برابر آسیبهای اجتماعی محافظت می کند .  

حجت الاسلام والمسلیمن کمیلی رییس ستاد اقامه نماز استان نیز ضمن قدردانی از تلاش ها و اقدامات صورت گرفته در خصوص ترویج و فرهنگ سازی نماز در سطح اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و واحدهای کارگری؛ خواستار انجام بازدید های مشترک با هدف شناخت و معرفی ظرفیت های واحدهای کارگری در زمینه احداث نمازخانه شد . وی بر بهره گیری واحدها از ظرفیت ائمه جماعات استان تاکید کرد و افزود: در بسیاری از واحدها مباحث مربوط به اقامه نماز و فرامین اسلامی به خوبی پایه ریزی شده و پیگیری می شود.

بررسی زمینه های مشترک همکاری فی ما بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ستاد اقامه نماز استان بخش دیگری از این نشست بود.


رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید

۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۴۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید