اخبار

سفر استاندار خراسان جنوبی به همراه مدیران دستگاه های اجرایی استان به شهرستان خوسف

سفر استاندار خراسان جنوبی به همراه مدیران دستگاه های اجرایی استان به شهرستان خوسف

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ استاندار خراسان جنوبی به همراه مدیران کل دستگاه های اجرایی استان از چند واحد کارگری و معدنی شهرستان خوسف بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند اجرایی کارقرار گرفت و موانع و مشکلات موجود در واحدها را بررسی کرد.

 

استاندارخراسان جنوبی از بازگشت دوباره کارخانه چدن کویر خاوران، به چرخه تولید خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ ملانوری با اعلام این خبر در جریان بازدید از کارخانه چدن خوسف گفت: این واحد تولیدی چدن با سرمایه گذاری چینی ها به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: به دلایلی واحد تولید چدن این کارخانه، فعلاً تعطیل شده و تعدیل نیرو به همراه داشته است .

استاندار هدف از این بازدید را کنترل و رصد شرایط موجود عنوان کرد و تصریح نمود: در جریان این بازدید، مشکلات را از نزدیک دیدیم و از مسایل موجود مطلع شدیم.

ملانوری تأکید کرد: این تکلیف ماست که در سالی که به تدبیر رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی)مزین به عنوان تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها می باشد ، موانع پیش روی واحدهای تولیدی را رفع نماییم.

وی ادامه داد: با رفع این موانع باعث می شود، کارخانه تولید چدن که یکی از واحدهای تولیدی بزرگ استان است،مجدد به چرخه تولید برگردد، اشتغال ایجاد کند و باعث فعال شدن واحدهای تولیدی دیگر در این منطقه شود.

به گفته وی؛ شهرک صنعتی خوسف به جهت همجواری با مرکز استان و موقعیت استقرار، شرایط ویژه ای دارد و ظرفیت خوبی برای سرمایه گذاری است.

استاندار با اشاره به این که واحد تولید فولاد این کارخانه در حال احداث می باشد ، اظهار داشت: بنا به تعهد مجموعه، واحد تولید چدن تا پایان تیرماه به چرخه تولید برمی گردد و کارگرانی که تعدیل شده اند، کم کم به مجموعه برگردانده می شوند.

ملانوری تأکید کرد: شرکت متعهد شده، فرایند انجام کار واحد تولید فولاد را شتاب ببخشد.

شایان ذکر است: کارخانه تولید چدن خاوران، با ظرفیت تولید سالانه ۱۰۰ هزار تن با سرمایه گذاری چینی ها به بهره برداری رسیده ، با بهره‌برداری کامل از این واحد تولیدی، برای یک هزار نفر به صورت مستقیم و ۷ هزار نفر نیز به شکل غیر مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.

بازار هدف برای شمش های تولیدی این کارخانه، علاوه بر داخل، کشورهای چین، پاکستان، هندوستان، افغانستان و... می باشد. این واحد تولیدی با سرمایه گذاری ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریالی با زیربنای هزار و ۶۰۰ مترمربع در زمینی به مساحت ۱۵۰ هزار متر مربع احداث شده است.

 

***استاندار خراسان جنوبی در معدن مس قلعه زری حضور یافت و از این واحد معدنی بازدید کرد.

ملانوری با هدف رصد وضعیت فعالیت این واحد معدنی، در جریان سفر به خوسف، به بازدید معدن مس قلعه زری رفت.

این معدن، به عنوان گنجینه ای در دل کویر لوت در کنار روستای قلعه زری شهرستان خوسف واقع شده است.

رگه اصلی این معدن، دارای طول ۲ هزار متر و ضخامت ۳ تا ۵ متر است.

کانسنگ در حال بهره‌برداری از معدن مس قلعه زری در عمق ۳۰۰ متری دارای ۲ درصد مس و حدود ۰.۵ گرم در تُن طلا است.

کنسانتره ۲۴ درصد مس این کانسار که از بهترین های کشور می باشد ، ۱۷ گرم در تن طلا دارد.

 

***ملانوری بازدید از معدن طلای هیرد را نیز در برنامه سفر یک روزه خود به شهرستان خوسف قرار داشت.

عملیات اجرایی کارخانه فرآوری طلای هیرد با هدف ایجاد ظرفیت تولید سالانه ۲۰۰ کیلوگرم شمش طلا از خرداد ماه سال ۹۸ با استفاده از توان بخش خصوصی آغاز شد.

با افتتاح و بهره برداری از معدن و کارخانه طلای هیرد برای حدود ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می شود.

معدن طلای هیرد با ذخیره قطعی حدود ۵ میلیون تن کانسنگ طلا در حد فاصل شهرستان های خوسف و نهبندان در حال فعالیت می باشد.

استخراج اسمی سالانه این معدن ۱۰۰ هزار تن است.

 

*** برگزاری جلسه شورای اداری استان در شهرستان خوسف بخش دیگری از سفر استاندار به همراه مدیران دستگاه های اجرایی استان به شهرستان خوسف بود.

ملانوری با بیان این مطلب در شورای اداری شهرستان خوسف، خاطرنشان کرد: وقتی یک واحد صنعتی بزرگ در منطقه ای راه اندازی می شود، انتظارات زیادی را ایجاد می کند.

وی ادامه داد: کسی که در یک منطقه سرمایه گذاری می کند و این توقع را ایجاد می نماید، نمی تواند به تنهایی به این نتیجه برسد که واحد تولیدی خود را تعطیل نماید.

به گفته وی؛ کسی که کارخانه یا کارگاهی فعال می کند، باید کارش را ادامه دهد چرا که تعطیلی آن باعث ناامیدی جامعه می شود.

استاندار تصریح نمود: در همین راستا همه ما مکلفیم با تعامل و هم افزایی و با استفاده از همه امکانات و تجهیزات در اختیار و نیز بهره برداری از توان بخش خصوصی، موانع را برطرف نماییم تا واحدهای تولیدی با آرامش خاطر به کار خود ادامه بدهند.

ملانوری به نتایج بازدیدش از کارخانه چدن اشاره کرد و گفت: این کارخانه که با سرمایه گذاری چینی ها راه اندازی شده الان تعطیل است، در حالی که این موقعیت را دارد که دوباره راه اندازی شود.

وی ادامه داد: مشکل آّب، برق و ... این کارخانه حل شده ، لذا متعهد شده اند که تا پایان تیرماه، واحد چدن را فعال نموده، اشتغال تعطیل شده را برگردانند و روند اجرای واحد تولید فولاد را نیز سرعت ببخشند.

استاندار از وضعیت نامطلوب ورودی ها و معابر شهرک صنعتی خوسف گفت و متذکر شد: اداره کل راه و شهرسازی با همراهی شرکت شهرک های صنعتی استان باید برای اصلاح ورودی و خروجی و معابر شهرک برنامه ریزی نمایند.

ملانوری، تکمیل بیمارستان را از برنامه های اولویت دار برشمرد و اظهار داشت: با توجه به کندی پیمانکار در روند اجرای کار، دانشگاه علوم پزشکی موضوع را پیگیری نماید.

وی تأکید کرد: چنانچه رویه موجود قابل اصلاح نیست، باید نسبت به فسخ قرارداد و تعیین مشاور جدید اقدام گردد.

 

رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید

رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید


رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
 

۱۳ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید