اخبار

پیش بینی اشتغال 412نفر در طرح مشاغل خانگی

پیش بینی اشتغال 412نفر در طرح مشاغل خانگی
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان خراسان جنوبی گفت: در ۹ ماهه سال 99 تا کنون به تعداد 66 طرح با پیش بینی اشتغال412نفر تسهیلات پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ غلامرضا اشرفی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان خراسان جنوبی گفت:مشاغل خانگی ابزار مناسبی برای تقویت بنیه اقتصادی و افزایش سطح توانمندی های اجتماعی و فردی و می باشد که در سال 89 قانون مشاغل خانگی به تصوب رسید، طرح مشاغل خانگی به عنوان یک طرح کمک معیشتی برای خانوارها مطرح بود ولی به گونه ای در این سال ها دنبال و اجرا شد که در حال حاضر مشاغل خانگی به عنوان مشاغلی پایدار مد نظر قرار گرفته اند و این امر نشان می دهد که این مشاغل جای خود را در حوزه اشتغال کشور باز کرده اند.
وی در خصوص مجوزهای صادر شده در حوزه مشاغل خانگی در 9 ماهه سال 99افزود:از ابتدای سال 99 تا کنون تعداد 732 مجوز مستقل و 44 مجوز پشتیبان حقیقی با تعداد افراد تحت پوشش ۳۶۵ صادر شده است.
اشرفی با اشاره به اینکه در این طرح 5 دستگاه اجرایی همکاری داشته اند تصریح کرد: بیشترین مجوز صادره مربوط به میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی به تعداد 381 مجوز بوده است.
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان خراسان جنوبی گفت: از محل اعتبارات مشاغل خانگی در سال ۹۹ تاکنون تعداد 70 طرح مشاغل خانگی با اعتبار 41میلیارد و 325 میلیون ریال به بانک های عامل معرفی شده که تاکنون به تعداد 66طرح به مبلغ33 میلیارد و 40 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است .
وی با بیان اینکه هدف اصلی این طرح ایجاد اشتغال پایدار می باشد بیان کرد: پیش بینی اشتغال طرح ها پرداخت شده 412 نفر است.

۱۷ دی ۱۳۹۹ ۲۲:۱۷
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید