اخبار

گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکارانی که با عدم رعایت نکات ایمنی موجب بروز حوادث فوتی گردند ؛ تعلیق یا ابطال می گردد

گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکارانی که با عدم رعایت نکات ایمنی موجب بروز حوادث فوتی گردند ؛ تعلیق یا ابطال می گردد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ابراهیم رضازاده مدیر روابط کار اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اعلام این خبر افزود: با عنایت به قوانین جاری کشور کلیه دستگاههای اجرایی کشور موظف به انعقاد قرارداد با پیمانکاران حقیقی و حقوقی دارای صلاحیت ایمنی بوده و این دسته از پیمانکاران نیزمکلف به اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی از ادارات کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استانها می باشند. به همین منظور متقاضی پس از ثبت نام در سامانه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران کشور از طریق درگاه سامانه جامع روابط کار و طی دوره های آموزشی مربوطه، گواهینامه ایمنی پیمانکاری برای وی صادر می گردد.
وی افزود:این گواهینامه دارای اعتبار 2 ساله بوده و در صورت انجام یکی از تخلفات زیر گواهینامه از 1 تا 6 ماه تعلیق و یا به طور کلی ابطال می گردد؛ لذا پیمانکاران مکلف به رعایت اصول ایمنی در کارگاه تحت مدیریت بوده تا از بروز حوادث ناشی از کار نیز ممانعت به عمل آید.
موارد تعلیق گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران:
1- عدم ارسال اطلاعات لازم نظیر گزارشات حوادث و سایر موارد مربوطه
2- عدم حضور مسئول ایمنی مورد تایید و یا عدم اجرای برنامه مدیریت ارزیابی ریسکدر کارگاه تحت مدیریت و همچنین بکارگیری کارگران فاقد گواهیآموزش ایمنی
3- عدم ارائه تصویر قرارداد یا پیمان جدید و یا ارائه گواهینامه های مخدوش
4- بروز حوادث منجر به فوت، قطع عضو و یا نقص عضو در اثر عدم رعایت آیین نامه های ایمنی


۱۶ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۵۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید