اخبار

سومین جلسه گروه کاری اشتغال شهرستان بیرجند

سومین جلسه گروه کاری اشتغال شهرستان بیرجند
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی خراسان جنوبی ، سومین جلسه گروه کاری اشتغال به ریاست فرماندار محترم وبا حضور اعضای این گروه کاری ، برگزار گردید .از مهمترین موضوعات بررسی شده در این گروه کاری ، میزان جذب وعملکرد تسهیلات بند ب تبصره 16 قانون بودجه سال 99 نهادهای حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی و میزان ثبت اطلاعات شاغلین جدید دستگاههای اجرای شهرستان در سامانه رصد بر اساس تعهد تعیین شد انها ، بود . از ابتدای سالجاری تا کنون ،1837 متقاضی در شهرستان بیرجند موفق به دریافت تسهیلات دوران کرونا به مبلغ 252.07 میلیارد ریال شده اند.شهرستان بیرجند در جذب تسهیلات دوران کرونا عملکرد قابل قبول داشته گه به همت دستگاه های اجرایی و بانکهای عامل، توانسته 70درصد تسهیلات درخواستی متقاضیان را در این بخش پرداخت نماید که از این حیث در جایگاه اول رتبه بندی شهرستانی قرار گرفته و به نسبت میانگین استان در وضعیت مطلوب قرار دارد.
در ادامه بر لزوم تقویت نظارت برطرح های بهره مند از تسهیلات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری در شهرستان تاکید گردید . تا کنون 267 بازدید از این طرح ها توسط تیم نظارت شهرستان صورت گرفته است که بایستی با تعامل بیش از پیش دستگاه ها و بانکهای عامل این مهم نیز استمرار یافته و تقویت شود.
در خصوص اعتبارات اشتغالزایی بند( ب)تبصره 16 قانون بودجه سال 99نهادهای حمایتی گفت: از مجموع 226000میلیون ریال سهمیه کمیته امداد شهرستان در این بخش؛ مبلغ 193250 میلیون ریال ابلاغ شده است که تا کنون 78طرح به مبلغ 35900میلیون ریال در شهرستان از این تسهیلات بهره مند شده اند.
همچنین از مجموع 65000میلیون ریال سهم اعتبارات اشتغالزایی بند ب تبصره 16 نهاد حمایتی بهزیستی، مبلغ 55750میلیون ریال ابلاغ شده است و تا کنون تعداد 23طرح به مبلغ 10000میلیون ریال از این تسهیلات بهره مند شده اند.
در ادامه جلسه ، عملکرد دستگاههای اجرایی برای تحقق ، تعهد 3526 شهرستان در ثبت اطلاعات اشتغالزایی در سامانه رصد مورد بررسی قرار گرفت . از ابتدای سال تا کنون 939 مورد اشتغال توسط دستگاه های اجرایی مرتبط تایید و در سامانه رصد ثبت شده است که این رقم معادل 27درصد تعهد شهرستان در سال 99می باشد که انتظار می رود با تلاش مضاعف دستگاه های اجرایی تعهد شهرستان در این بخش نیز محقق گردد.
۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۴:۰۶
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید