اخبار

نشست کارشناسان حوزه تعاون استان با مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی

نشست کارشناسان حوزه تعاون استان با مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با کارشناسان حوزه تعاون استان دیدار کرد.در این دیدار غلامرضا اشرفی از کارشناسان این حوزه بابت بیشترین رشد تعداد تعاونی فعال در مقایسه امار پایان شهریور ماه ۹۹ نسبت به شهریور ماه۹۸ و کسب رتبه دوم در سطح کشور تقدیر و تشکر نمود . وی گفت: برای رونق  بخش تعاون می بایست در مرحله اول آسیب شناسی شود و جهت رفع این آسیب شناسی راهکار و کار علمی و پژوهشی ارائه شود که با این روش می توان به بخش تعاون ارتقا داد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان جنوبی در تکمیل این خبر اظهار کرد: هماهنگی خانواده تعاون و بخش تعاون بایکدیگر می تواند به ارتقاء وضعیت تعاونی ها بهتر کمک دهد و وضعیت را باید طوری تنظیم کرد که چنانچه اتحادیه با تعاونی به مشکل برخوردند عیب خود را بپذیرد و جهت رفع آن اقدام نماید و اگر اتحادیه یا تعاونی قوانین و مقرات تعاون را رعایت ننمایند با آن اتحادیه و تعاونی وفق مقررات اقدام قانونی صورت پذیرد.
اشرفی با بیان اینکه استراتژی نام تجاری یا برند سازی فرایند معنا بخشیدن به یک نام است افزود : برند سازی مجموعه ای از راهکار هاست که به نام تجاری یک محصول یا خدمت هویت مشخص داده و جایگاه آن را در بازار نسبت به رقبا مشخص و متمایز میکند .
وی تصریح کرد: برندسازی نیز از دیگر اقداماتی است که باید مورد توجه شرکت‌های تعاونی قرار بگیرد در این راستا تولیدات تعاونی‌ها باید با یک برند خاص و ویژه وارد میدان بازار شود تا بهترین بازار را در دست بگیرد.
وی با اشاره به اینکه اساس فعالیت اقتصادی تعاونی‎ها، مردم محوری است، بیان کرد: تعاونی‌ها به سبب اینکه سرمایه‌های خرد مردمی را جمع‌آوری می‌کند و با استفاده از افکار جمعی و ایده‌های مردمی شکل می‌گیرند، مورد توجه قرار دارند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با تأکید بر اینکه فعالیت تعاونی در گرو تجمع سرمایه و افکار جمعی است، گفت: در این راستا تعاونی‌ها یکی از اهرم‌‌های اصلی برای تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی در کشور هستند در این راستا باید روحیه و فرهنگ تعاون در بین مردم بیشتر تقویت شود و آنها را به مشارکت گرفت.
اشرفی با اشاره به ضرورت افزایش و تقویت همکاری بین شرکت‌های تعاونی گفت: تعاونی‌ها باید کالای دارای قابلیت صادراتی را تولید کنند تا ارزش افزوده بیشتری را کسب کنند و در شش ماهه اول سال جاری شرکت‌های تعاونی استان بیش از ۵ میلیون دلار کالا صادر کردند.وی اظهار داشت: در سال جاری محور برنامه های مدیریت امور تعاون، تشدید نظارت بر تعاونی ها بوده و تعاونی های متخلف به استناد بند ۱۷ ماده ۶۶ قانون بخش تعاون اقتصاد کشور به مراجع قضایی معرفی می شوند.
غلامرضا اشرفی بر نظارت قانونی برتعاونی ها و برگزاری مجامع شرکت تعاونی جهت ارائه گزارش اقدامات و فعالیت های با اعضا تاکید کرد.
۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۹:۳۱
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید