اخبار

پیام مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی به مناسبت روز آمار و برنامه ریزی

پیام مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی به مناسبت روز آمار و برنامه ریزی
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی، غلامرضا اشرفی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی به مناسبت اول آبان روز آمار و برنامه ریزی پیامی را صادر کرد.

بسمه تعالی

آمار را میتوان وسیله ای جهت سامان بخشیدن به اموری دانست که در ابتدا هیچ نظمی ندارند و اگر هم نظمی دارند، به صورتی جزیی در آنها دیده می شود. تهیه آمار و استخراج نتایج نهایی از آنها در واقع کمکی است به نظم دادن امور دراز مدت که در کوتاه مدت نتیجه بخش نیستند و به برنامه ریزی جامعی نیاز دارند تا هر زمان بتوان با استناد به این برنامه ریزی مکتوب، گوشه ای از کار را به پیش برد. توسعه در هر جامعه ای بدون اتکاء و داشتن آمارهای صحیح نا ممکن است زیرا ارائه آمارهای دقیق و درست تنها از اعتماد دو سویه میان مردم و مسئولان حاصل می شود . علم آمار نه تنها از جنبه های علمی بلکه از نظر صرفه جویی در هزینه ها ، نیروی انسانی و زمان نیز نقشه راه هر طرح کوچک و بزرگ را فراهم می آورد و آمار مقدمه ای برای برنامه ریزی است و این دو علم از یکدیگر جدا نیستند.

یکم آبانماه فرصتی است تا دوباره بر مقوله آمار و برنامه ریزی که مسئولیت سنگینی را برعهده مسئولان محترم این امر قرار می دهد، توجه ویژه شود.

اینجانب ضمن گرامیداشت این رویداد ، این روز را به تمامی تلاشگران عرصه اطلاعات و آمار تبریک عرض نموده و برای تمامی آنان آرزوی سلامتی و موفقیت می نمایم .

 

۱ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۵۲
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید