اخبار

تاکید بر لزوم فرهنگ سازی و جلب مشارکت عمومی در مقابله با شیوع کرونا در کمیته متناظر بهداشتی ؛ فرهنگی و اجتماعی استان

تاکید بر لزوم فرهنگ سازی و جلب مشارکت عمومی در مقابله با شیوع کرونا در کمیته متناظر بهداشتی ؛ فرهنگی و اجتماعی استان
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی کمیته بهداشتی ، فرهنگی و اجتماعی استان با محوریت بررسی اقدامات و نحوه مقابله با شیوع کرونا در حوزه کارگری استان در محل سالن جلسات اداره کل برگزار گردید.
ابراهیم رضازاده ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین و خسته نباشید به خادمین سلامت استان به تشریح اقدامات حوزه روابط کار از ابتدای شیوع کرونا پرداخت و گفت: با شیوع این ویروس در استان بلافاصله مباحث مبتلابه جامعه کارگری دسته بندی و برای هر یک برنامه کاری مشخصی تدوین و از ظرفیت تمامی بخش ها ی حوزه کاری و تشکل های کارگری و کارفرمایی خصوصا انجمن صنفی مسئولین ایمنی استان استفاده گردید.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با تشریح وظایف ذاتی حوزه روابط کار صیانت از نیروی کار را بعنوان اصلی ترین هدف و رسالت عنوان و تاکید کرد: اقدامات حوزه در دو بخش سلامت و شرایط کار نیروی کار متمرکز و تلاش گردید ضمن مشارکت با کارشناسان بهداشت در بازدید از واحدها و بررسی نحوه اجرای پروتکل های بهداشتی ؛ واکنش های کارگری که متاثر از این شیوع قابل پیش بینی بود نیز مدیریت گردد.

ابراهیم رضازاده گفت: احصای اطلاعات واحدهای بزرگ و نحوه ی ایاب و ذهاب کارگران- وضعیت تهویه سالن ها و نحوه استقرار و امکان کاهش شیفت کاری – فعالسازی کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار – مشارکت انجمن صنفی مسئولین ایمنی در احصای نیاز های واحدها خصوصا در ماسک و دستکش و وسایل حفاظت فردی و تامین آن - لغو جلسات مراجع حل اختلاف بمدت دوماه- لغو تمامی جلسات کمیته ها و تمدید گواهی های موجود بمدت دوماه – لغو دوره های آموزشی- لغو مجامع تشکل ها و تمدید اعتبار آنها جهت ادامه فعالیت – راه اندازی سامانه بیمه بیکاری و فعالسازی زیرسامانه های جامع روابط کارو حذف حضور و غیاب مقرری بگیران بیمه بیکاری تنها بخشی از اقدامات موثر حوزه روابط کار در استان و وزارت متبوع در سطح ملی است.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی شرایط فعلی شیوع کرونا را متفاوت از ابتدای سال دانسته و فرهنگسازی عمومی و جلب مشارکت همه جانبه را در شرایط فعلی ضروری و بر فعالیت بیش از پیش رسانه - جراید- طلاب و .... در جهت آگاهسازی مردم تاکید نمود.

در ادامه هریک از اعضا به بیان پیشنهادات خود در جهت افزایش سطح بهداشت و قطع زنجیره ی انتقال این ویروس در استان پرداخته و تصمیماتی در دو قالب مصوبات جهت اجرا در استان و پیشنهادات جهت انعکاس به مراجع تصمیم گیرنده اتخاذ گردید.

۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید