اخبار

پیام مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی به مناسبت عید سعید قربان

پیام مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی به مناسبت عید سعید قربان
بسم الله الرحمن الرحیم “

عید قربان، روز ثبوت و اثبات عشق و تسلیم است؛ روزی که انسان در برابر معشوق، هیچ بودن همه چیز را می پذیرد، خود و همه چیز را فدای او می کند و تعبد را که نتیجه عرفان، شهود و دیدن یار است را به معرض دید می گذارد.عید نزدیک شدن دلهایی است که به قرب الهی رسیده اند.

قربان جلوه گاه رهایی از نفس و عید همه ی پاکی هاست. این روز ، روز کمال و رهیدن از بند تعلقات و جشن رهیدگی از بندگی نفس و تجلی گاه بندگی است .  زیبا ترین جلوه بندگی و خضوع خالصانه در برابر خداوند و یاد آور خاطره جاودانگی بندگی و ایثار، نزدیک شدن دل هایی که به قرب الهی رسیده اند و در مسیر قرب الهی، گذشتن از دلبستگی ها و گردن نهادن بی چون و چرا در برابر امرخدای متعال تنها کلید ره یافتن در زمره صابران و بندگان حقیقی است.

عید سر سپردگی و بندگی و رها شدن از خود و به خدا پیوستن است؛آنجا که در عرفات به شناخت می رسد و در مشعر به شعور الهی و در منا، رهایی از تعلقات دنیوی و رسیدن به عشق و نزدیکی به معبود را آرزو می کنم.

اینجانب عید بزرگ، جشن شکوفایی ایمان و یقین را به مسلمانان آزاده جهان، هموطنان عزیز و مردم شریف و متدین استان خراسان جنوبی تبریک و تهنیت عرض می نمایم و از پیشگاه با عظمت پروردگار بی همتا،سعادت، سلامتی، رستگاری را برای همگان و اقتدار و سربلندی روز افزون را برای ایران اسلامی در سایه وحدت و برادری مسألت دارم.

۹ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۱۵
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید