اخبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی اعلام کرد:

تا کنون 19 درصد مشمولان تسهیلات کارفرمایی و خویش فرمایی مشاغل آسیب دیده از کرونا، متقاضی دریافت تسهیلات شدند

تا کنون 19 درصد مشمولان تسهیلات کارفرمایی و خویش فرمایی مشاغل آسیب دیده از کرونا، متقاضی دریافت تسهیلات شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ جلسه بررسی وضعیت پرداخت تسهیلات به خسارت دیدگان کرونا به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری برگزار شد.

در این جلسه غلامرضا اشرفی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اعلام سهم 268میلیارد تومانی استان در تسهیلات خویش فرمایی و کارفرمایی مشاغل آسیب دیده از کرونا گفت: واحدهای کسب وکاری که در قالب کارفرمایی و یا خویش فرمایی دارای لیست بیمه بوده و حائز شرایط هستند ، می توانند در سامانه ثبت نام نموده و صرفا برای یک بار و حداکثر تا پایان خرداد ماه سال 1399 مشمول دریافت این تسهیلات شوند.
وی همچنین در تشریح ضوابط برخورداری واحد کسب وکار از این تسهیلات عنوان کرد: واحدهای کسب و کار متاضی تسهیلات بایستی در سال گذشته فعال بوده و همچنان فعال باشند و قراردادها منعقد شده بر اساس نیروهای شاغل متوسط سه ماهه آبان، آذر و دی سال 1398 در سال 1399 بوده و تا پایان سال 1399 کارفرما متعهد به حفظ آنها می باشد که نظارت بر حفظ و صیانت از اشتغال موجود بر عهده ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اعلام کرد: بر اساس شیوه نامه این تسهیلات برای واحدهای فعال 12میلیون، کسب و کارهایی که بر اساس پروتکلهای بهداشتی تعطیل شده 16 میلیون و برای رانندگان مسافربری خویش فرمای بیمه پرداز 6 میلیون می باشد. وی افزود: سود دوره تنفس از زمان پرداخت تسهیلات تا ابتدای مهرماه محاسبه و به مبلغ بازپرداخت اقساط اضافه می شود و نرخ سود تسهیلات 12درصد می باشد.

اشرفی در تشریح فرآیند اعطای تسهیلات گفت: ارسال پیامک به متقاضیان کارفرمایی و خویش فرمایی مشمول (بر اساس شماره تلفن های موجود صاحبان واحدهای کسب و کار در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی) ،   ثبت نام در سامانه کارا / منوی تسهیلات کرونا  ،   بررسی صحت و سقم اطلاعات وارده به صورت سیستمی در سامانه   ،  بررسی درخواست متقاضی توسط دستگاه اجرایی مربوطه تایید یا رد آن   ،   تکمیل مدارک مورد نیاز موسسه اعتباری از سوی متقاضی و ارائه تضامین   ،  بررسی درخواست متقاضی از سوی موسسه اعتباری در سامانه کارا مطابق دستورالعمل وحدت رویه اعلام شده بانک مرکزی  و  پرداخت تسهیلات به واحد کسب وکار بر اساس شرایط تعیین شده به صورت مرحله ای و اهداف مصوب ؛ فرایند اعطای تسهیلات کارفرمایی و خویش فرمایی مشاغل آسیب دیده از کرونا می باشد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: 11هزار و 206 مورد مشمولین بهره مندی از این تسهیلات در خراسان جنوبی می باشند که در حال حاضر 2 هزار و 144 پرونده متقاضی به مبلغ 272 میلیارد ریال در مرحله بانکی است که این تعداد پرونده متقاضیان، معادل 19.1 درصد مشمولان این تسهیلات در استان می باشد که تا کنون نسبت به دریافت تسهیلات اقدام کردند.

*** در این جلسه دکتر عابدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت:  75 هزار میلیارد تومان به تسهیلات مدت دار تحت عنوان تسهیلات دو ساله در کشور اختصاص یافته است؛ که ما در استان به دنبال جذب حداکثری سهم استان از این تسهیلات هستیم.

وی افزود: دستگاه های پیشران اقتصادی با جدیت بیشتری باید با ترغیب و آگاه سازی جامعه هدف خود از این فرصت که توسط دولت در اختیار کارفرمایان مشاغل آسیب دیده قرار گرفته است اقدام کرده و در خصوص بهره مندی حداکثری بنگاه های استان اهتمام نمایند .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی تصریح کرد: نظارت بر اجرا و اطلاع رسانی این تسهیلات بر عهده دستگاه های اجرایی مرتبط می باشد و در این میان تکلیف ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی نظارت بر حفظ اشتغال در بنگاه ها و تکلیف بانکهای عامل پرداخت تسهیلات به متقاضیان می باشد که متولیان امر باید با جدیت موضوع را دنبال نموده و تا منتفع شدن جامعه هدف پیگیری نمایند تا سرانجام به حفظ و رونق اشتغال و اقتصاد بیانجامد.

بانکهای اقتصاد نوین، انصار، تجارت رفاه کارگران، سپه، بانک شهر، صادرات، ملت، ملی و موسسه ملل در خراسان جنوبی به عنوان بانک عامل در پرداخت تسهیلات تعیین شده است.


رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید

 

۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید