اخبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی اعلام کرد:

اختصاص مبلغ 268 میلیارد تومان تسهیلات برای کسب و کارهای به شدت آسیب دیده ناشی از کرونا در استان خراسان جنوبی

اختصاص مبلغ 268 میلیارد تومان تسهیلات برای کسب و کارهای به شدت آسیب دیده ناشی از کرونا در استان خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ اشرفی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان این مطلب عنوان کرد: این تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد و دوره بازپرداخت آن با احتساب دوره تنفس، ۲۴ ماهه خواهد بود. و در این مرحله، کارگاه های خسارت دیده از کرونا که کد تامین اجتماعی و کارگر بیمه شده دارند، مشمول دریافت حمایت های دولت می شوند و امید می رود در مرحله بعد، حمایت ها شامل کسب و کارهای بیمه نشده هم باشد.

وی اظهار داشت: براساس شیوه نامه ابلاغی، رقم تسهیلات در سه سطح ۶۰ میلیون ریالی، ۱۲۰ میلیون ریالی و ۱۶۰ میلیون ریالی تعیین شده است.

اشرفی تصریح کرد: کسب و کارهایی که آسیب شدید دیده اند، به ازای هر نفر بیمه شده ۱۲۰ میلیون ریال و واحدهایی که تعطیل شده اند به ازای هر بیمه شده ۱۶۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت می کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: رانندگان مسافری درون ‌شهری و برون ‌شهری هم ۶۰ میلیون ریال تسهیلات می گیرند.

وی افزود: پرداخت تسهیلات به رانندگان، یک مرحله ای است و متقاضیان مشمول، مستقیما به بانک معرفی می شوند اما پرداخت تسهیلات به سایر متقاضیان دومرحله ای است و باید در دستگاه تخصصی مربوط، مورد بررسی قرار گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی افزود: سهم استان از دریافت این اعتبارات تسهیلاتی، تقریباً 7/0 درصد کل اعتباری است که در سطح کشور اختصاص یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: بخشی از تسهیلات بابت جبران دستمزد کارگران و بخشی هم بابت جبران هزینه هایی است که تحمیل شده است.

وی در ادامه بیان داشت: هر یک از دستگاه های بخشی، وزارت و موسسه اعتباری به ترتیب مسئول کنترل و نظارت بر نحوه هزینه کرد تسهیلات در مصادیق تعیین شده دستورالعمل)دستگاه بخشی(، حفظ اشتغال بنگاه)وزارت(  و بازپرداخت تسهیلات)موسسه اعتباری ( می باشند و موظفند پایش و کنترل های میدانی لازم را به عمل آورند و در صورت مشاهده مغایرت یا انحراف، برابر دستورالعمل های ابلاغی اقدام  خواهد شد.

در صورتی که با تشخیص دستگاه بخشی و یا وزارت، تسهیلات گیرنده منابع دریافتی را در غیر مصادیق تعیین شده هزینه نماید و یا نسبت به بازپرداخت تسهیلات در موعد مقرر اقدام ننماید به مدت 2 سال از دریافت هرگونه خدمات بانکی )تسهیلات، ضمانت نامه، اعتبارات اسنادی و ...( محروم شده و موظف به بازپرداخت منابع با نرخ 24 درصد، شامل 18 درصد )نرخ مصوب شورای پول و اعتبار ( و 6 درصد جریمه گردد.

واحد کسب و کار متقاضی دریافت تسهیلات از محدودیت های مربوط به بدهی غیر جاری متقاضی و ذینفعان، رعایت نسبت مالکانه، مفاد شیوه نامه رعایت شاخص های مالی در اعطای تسهیلات سرمایه در گردش اشخاص حقیقی و حقوقی توسط بانک های دولتی به منظور بهره مندی از تسهیلات و چک برگشتی که از تاریخ 20/01/1399 لغایت 31/03/1399 ایجاد شده است مقرر در ماده (5)  مکرر الحاقی قانون صدور چک مستثنی بوده و موسسات اعتباری موظف به رعایت آن می باشند.

وثایق و تضامین قابل اخذ از واحد کسب و کار شرح جدول میباشد:

 

                    .

۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۵۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید