اخبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی اعلام کرد:

مدیر عامل شرکت سیمان قائن به عنوان کارفرمای سلامت محور کشوری معرفی شد

مدیر عامل شرکت سیمان قائن به عنوان کارفرمای سلامت محور کشوری معرفی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ غلامرضا اشرفی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی در تشریح این خبر گفت: با عنایت به اعلام معاونت امور اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بر اساس ارزیابی های صورت گرفته مدیر عامل شرکت سیمان قائن به عنوان کارفرمای سلامت محور در سال 1398 کشوری انتخاب و معرفی شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: توسعه پایدار کشورها در گرو مداخلات متعادل در هر سه جنبه اقتصادی ، اجتماعی و زیست محیطی است . برای اطمینان از حرکت به سمت اهداف توسعه پایدار ، نیازمند نیروی انسانی سالم هستیم . وی افزود: ارتقای سلامت در محل کار با هدف بهبود مدیریت محل کار و کاهش عوامل مخاطره آمیز سلامت ، بهبود ایمنی کار و کاهش حوادث و معلولیت ها ، بهبود سبک زندگی (افزایش تحرک ، بهبود تغذیه ، ترک دخانیات و مواد مخدر و الکل ، ارگونومی ، تعادل کار و زندگی صورت می گیرد.

اشرفی گفت: در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظورارتقای سلامت جامعه و افزایش پاسخگویی اجتماعی کارفرمایان و به استناد سیاست های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری، قانون برنامه پنجم توسعه کشور و سیاست های پیشنهادی برنامه ششم توسعه کشور شیوه نامه رتبه بندی سلامت محوری کارفرمایان کشور تنظیم شده و به تصویب وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسیده است.

اشرفی ارتقای سلامت جامعه و افزایش پاسخگویی اجتماعی کارفرمایان؛ از طریق اثر بر سلامت کارکنان، را از مهمترین اهداف این ارزیابی دانست و افزود:بر اساس دستورالعمل، وظیفه ارزیابی بر عهده  کمیته ای متشکل از شورای هماهنگی خدمات بهداشتی مرکز شامل نمایندگان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نماینده درمان تامین اجتماعی می باشد.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۲۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید