اخبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی اعلام کرد:

مشکلات مالیاتی تعاونی های استان پیگیری می شود

مشکلات مالیاتی تعاونی های استان پیگیری می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در راستای تسهیل قوانین ورفع مشکلات موجود در مباحث مرتبط و مشترک در حوزه کاری ، با مدیرکل امور مالیاتی استان دیدار و گفتگو کرد.

در این نشست غلامرضا اشرفی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان چالش های پیش روی تعاونی های استان در بخش مالیاتی اظهار داشت: اخذ مالیات بر ارزش افزوده از تعاونیهای مصرف صورت می گیرد که این موضوع بدلیل قیمت مشخص کالا، از مشتری و اعضا قابل دریافت نمی باشد و در صورت دریافت باعث افزایش قیمت کالا نسبت به سایر فروشگاهها (هایپر مارکت- سوپر مارکت) می شود و فرصت رقابت را از تعاونی ها خواهد گرفت. وی اظهار داشت:مطالبه بخش تعاون استان، اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در خصوص اتحادیه ها و تعاونی های مصرف می باشد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: بیان نقطه نظرات توسط تعاونگران که به صورت مستقیم با مشکلات و چالش ها مواجه هستند می توانند موجب تغییر نگاه مسئولین در بخش های مختلف شود که پیشنهاد می شود از نماینده بخش تعاون در کمیسیون بند 3 مالیاتی به صورت مستمر دعوت شود تا فرصتی برای بیان مشکلات و مداخله مردم در امور خودشان فراهم گردد.

اشرفی تصریح کرد: قریب به 220هزار مرزنشین در استان وجود دارند که بخش اعظم آنها عضو تعاونی مرزنشینان می باشند؛ اخذ مالیات از شرکت های تعاونی مرزنشینان، بابت صادرات صورت گرفته که گاها توسط اشخاص ثالث صورت می گیرد از دیگر چالش های موجود بخش تعاون استان است که می تواند در نظر گرفتن برخی معافیت های مالیاتی موجب تثبیت جمعیت مرزنشین در استان شود.

در این نشست نباتی مدیر کل امور مالیاتی استان قول مساعد در خصوص پیگیری و انعکاس مشکلات مطرح شده به مراجع ذی ربط را داد و خواستار برگزاری نشست های مستمر با موضوع هم اندیشی در خصوص مسائل مشترک در حوزه کاری با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان شد.

در این نشست مدیر تعاون اداره کل، رییس هیات ورزش کارگری استان و دبیر اتاق تعاون استان به نمایندگی از تعاونگران استان حضور داشتند.

رسانه جدید

رسانه جدید
رسانه جدید

رسانه جدید

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۲۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید