اخبار

تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی منعقد شد

تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی منعقد شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی منعقد شد.

غلامرضا اشرفی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در تشریح این خبر گفت: در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر داشتن یک اقتصاد مقاومتی واقعی و کمک به ایجاد اشتغال با استفاده از توسعه بخش تعاونی، گسترش همکاری ها در استفاده بهینه از منابع، ظرفیت ها، امکانات و توانایی علمی و فنی موجود به منظور تقویت و توسعه مشارکت مردمی در تشکیل تعاونی های پشتیبان و ... در روستاها و نقاط محروم استان با بهره گیری از توان و ظرفیت خیل عظیم بسیجیان با تاکید بر چشم انداز توسعه جمهوری اسلامی ایران و نیز اجرای تفاهم نامه منعقده فی مابین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان بسیج مستضعفین این تفاهم نامه منعقد شده است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: موضوع این تفاهم نامه تقویت و گسترش فرهنگ کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار و مولد، توسعه فرهنگ تعاون بین آحاد جامعه، توسعه تشکل های اقتصادی و اجتماعی مردم نهاد، گسترش عدالت اجتماعی با رویکرد حمایت از ایجاد تعاونی، هدایت صندوق های خرد و تشکل های مردمی به سمت تشکیل،گسترش،توسعه و فعال سازی شرکت های تعاونی و ارتقاء رقابت پذیری فعالان و بنگاه های اقتصادی کوچک، افزایش آگاهی تولیدکنندگان در خصوص ارزش افزوده، برندسازی و مارکتینگ و ... از طریق همکاری طرفین برای هم افزایی منابع و فعالیت ها می باشد.

اشرفی اظهار داشت: بر اساس این تفاهم نامه مسئول سازندگی شهرستان مسئول پیگیری امور اجرایی مورد توافق خواهد بود.همچنین برنامه ریزی، هماهنگی، ساماندهی و انجام فعالیت های ترویجی به منظور تشویق بسیجیان و نهادهای مردمی تحت پوشش به تشکیل تعاونی بر عهده بسیج سازندگی در استان خواهد بود.

سرپرست اداره کل افزود: بر اساس این تفاهم نامه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مکلف به تسهیل و تسریع در امور تشکیل تعاونی های شهری و روستایی متقاضیان معرفی شده از سوی بسیج با گرایش های مختلف و در عرصه های اولویت دار بسیج می باشد. برگزاری برنامه های آموزشی، فنی و مهارتی و توانمند سازی شغلی برای تسهیلگران،اعضای تعاونی های شهری و روستایی و جامعه هدف معرفی شده از سوی بسیج در چارچوب استاندارهای آموزشی برای تقویت و فعال نمودن تعاونی ها از دیگر تعهدات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان می باشد.

خاطر نشان می سازد این تفاهم نامه به مدت دوسال دارای اعتبار می باشد.

۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۲۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید