اخبار

اعزام تیم بانوان خانه کارگر خراسان جنوبی به سومین المپیاد فرهنگی، ورزشی زنان کارگر کشور

اعزام تیم بانوان خانه کارگر خراسان جنوبی به سومین المپیاد فرهنگی، ورزشی زنان کارگر کشور
  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ابراهیم صادقی‌فر معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در افتتاحیه سومین المپیاد ورزشی اتحادیه بانوان کارگر که با حضور معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده و تعدادی از نمایندگان مجلس برگزار شد با اشاره به نامگذاری سال 98 با عنوان سال رونق تولید، عنوان کرد: امیدوارم این مسابقات زمینه‌ای برای ورود ورزشکاران زن به عرصه مسابقات بین المللی باشد.
صادقی فر ادامه داد: برای این کار تمام برنامه‌های خود را در حوزه فرهنگی و اجتماعی به صورتی ترسیم کردیم که کارگری شاد، پر انرژی داشته باشیم تا به رونق تولید برسیم.
وی افزود: ورزش همگانی و ملی و برنامه‌های استعدادیابی را در سراسر کشور برای کارگران و فرزندان آن‌ها راه‌اندازی و آغاز کردیم، همچنین برنامه‌های رایگانی را برای شادی کارگران اجرا کردیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: در ورزش همگانی اتفاقات مفیدی رقم خورده است، از اول سال تا کنون ۶۰ مسابقه ملی برای کارگران برگزار کردیم و قهرمانی سوم جهان را به دست آوردیم، ۱۳۸ مدال کسب کردیم و مقام اول را در مسابقات فوتسال کسب کردیم که بین شرکت‌های تولیدی دنیا برگزار شد.
وی اضافه کرد: در ورزش همگانی به فکر الگوسازی و دیپلماسی ورزشی هستیم، چراکه ورزش باعث اتحاد کشور‌ها می‌شود، همچنین به فکر توسعه ۲۷۰ ورزشگاه کارگری در سراسر کشور هستیم و قرار است ورزشگاه شهید معتمدی را با مبلغ ۴ میلیارد تومان بازسازی کنیم.
صادقی فر تصریح کرد: تبصره ۲ ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده در توسعه ورزش، کمکی برای ورزش کارگری بود، اما این تبصره حذف شده است و از نمایندگان مجلس درخواست دارم که این ماده را دوباره احیا کنند.
وی خاطر نشان کرد: در یک سال گذشته دو مسابقه قهرمانی ویژه بانوان داشتیم، در مسابقات اسپانیا ۲۸ مدال کسب کردیم، اولین مدال قهرمانی جودو برای بانوان ورزشکار کارگری است، در فرانسه ۱۰ مدال کسب کردیم و امروز در این المپیاد شاهد ۷ رشته ورزشی از ۳۰ استان کشور هستیم.
صادقی فر افزود : برای رونق تولید باید مشارکت همگانی باشد و عزم و اراده جمعی وجود باشد و ما در معاونت فرهنگی  اجتماعی وزارت تعاون رونق تولید را با ایجاد نشاط در ورزشکاران از طریق ورزش دنبال می‌کنیم.
وی با بیان اینکه برنامه‌های این معاونت در دو بعد ورزش همگانی و ورزش قهرمانی ترسیم شده، گفت: در ورزش همگانی سلامت و نشاط کارگران و خانواده آنها مد نظر بوده و در این زمینه برنامه‌های ویژه‌ای اجرا شده است.
معاون فرهنگی اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: فعالیت و موفقیت‌های ما در ورزش همگانی به قدری بوده که وزارت‌ورزش باید با دیده احترام به ما نگاه کند.
صادقی‌فر ادامه داد: امسال تاکنون 60 مسابقه ورزشی برگزار کرده‌ایم و کارگران ایران در مسابقات جهانی موفق به کسب 138 مدال شدند.

 

****  تیم بانوان خانه کارگر خراسان جنوبی به عنوان نماینده استان در این دوره از مسابقات حضور یافتند

رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید

۱۷ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۲۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید