اخبار

تشکیل کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در شرکت چدن کویر خاوران

تشکیل کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در شرکت چدن کویر خاوران

اولین جلسه کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار شرکت چدن کویر خاوران با حضور رییس اداره بازرسی کار استان ، رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی  شهرستان خوسف ، مشاور ایمنی شرکت و کلیه اعضای کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در محل سالن جلسات شرکت برگزار گردید .

رجبی ؛ رییس اداره بازرسی کار استان در این جلسه عنوان نمود که بر اساس فصل چهارم قانون کار از جمله وظایف مهم و خطیر وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی حفظ و صیانت از نیروی کار و منابع مادی کشور می باشد . ایشان یادآور شد نیروی انسانی به عنوان بزرگترین سرمایه چرخه تولید بوده  که حفظ و صیانت و تامین امنیت او ، قطعا مزیت هایی همچون افزایش تولید و بهره وری را به دنبال خواهد داشت .

وی یکی از راهکارهای بسیار مهم و تاثیر گذار در ارتقای فرهنگ ایمنی و پیشگیری از حوادث شغلی را تشکیل کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار و استقرار مسئول ایمنی ذی صلاح عنوان و افزود در صورتی که کمیته های حفاظت به وظایف قانونی خود عمل نمایند قطعا اهداف مد نظر که همان افزایش ضریب ایمنی و حفظ و صیانت از نیروی انسانی می باشد ؛ محقق خواهد شد .

رییس اداره بازرسی کار استان با توجه به وظایف خطیر کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار خاطرنشان نمود که طرح و بررسی مسائل ایمنی و حفاظت فنی در جلسات کمیته و اتخاذ راهکارهای مناسب به منظور پیشگیری از وقوع حوادث شغلی از مهمترین وظایف کمیته می باشد .

وی در ادامه تاکید نمود برای تحقق اهداف ایمنی ، ارتقای فرهنگ ایمنی و پیشگیر ی از حوادث و بیماریهای شغلی برنامه هایی همچون تدوین مدیریت ارزیابی ریسک و شناسایی خطرات ، تدوین بسته های آموزش ایمنی جهت تمامی کارگران و استمرار آنها ، شناسایی کانون های خطر ، تجزیه و تحلیل دقیق حوادث شغلی و تهیه و تدوین دستورالعمل های ایمنی در محیط کار بایستی در دستور کار این کمیته قرار گیرد که انشاا.. نتیجه اجرای این برنامه ها منجر به ارتقای ایمنی و پیشگیری از حوادث و آسیب های شغلی خواهد شد .

لازم به ذکر است شرکت چدن کویر خاوران در شهرک صنعتی شهرستان خوسف واقع شده و در حال حاضر فاز اول آن با 168 نفر کارگر مورد بهره برداری قرار گرفته که سرمایه گذار آن آقای پینگ های شان از کشور چین می باشد .


رسانه جدید
رسانه جدید
۱۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۱۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید