اخبار

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی در نشست خبری کارگروه کارگری و کارفرمایی دهه فجر استان عنوان کرد:

340 طرح اشتغال و تولید با ۳۱۵ میلیارد ریال اعتبار همزمان با دهه فجر امسال در این استان به بهره‌برداری می‌رسد

340 طرح اشتغال و تولید با ۳۱۵ میلیارد ریال اعتبار همزمان با دهه فجر امسال در این استان به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفه اجتماعی استان در نشست خبری کارگروه کارگری و کارفرمایی ستاد دهه فجر استان حضور یافت.

غلامرضا اشرفی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رشادت مردی های شهدای انقلاب اسلامی و یاد و خاطره شهید گرانقدر سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: واقعه عظیم شهادت سردار رشید اسلام و ایران حاج قاسم سلیمانی اگر چه بسیار تلخ و جانسوز بود  ولی زمینه ساز حفظ بیش از پیش انسجام و اتحاد ملی و شکوفایی بیش از پیش کشور را بدنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: زندگی سپهبد شهید سلیمانی و نوع رفتار و ویژگی های اخلاقی و شخصیتی ایشان می تواند به عنوان الگویی موفق و قابل و اجرا به نسل جوان معرفی شور.

اشرفی افزود: دهه مبارک فجر فرصتی برای ایجاد پیوند نسل ها و شناساندن مفاهیم انقلاب به نسل جوان به عنوان آینده سازان کشور است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: ۳۴۰ طرح اشتغال و تولید با ۳۱۵ میلیارد ریال اعتبار همزمان با دهه فجر امسال در این استان به بهره‌برداری می‌رسد.

غلامرضا اشرفی روز دوشنبه در نشست خبری کارگروه کارگری و کارآفرینی ستاد دهه فجر استان اظهار داشت: از این طرح‌ها ۳۱۹ مورد اشتغال خرد و کلان است که از محل صندوق کارآفرینی امید تسهیلات اشتغال دریافت کرده‌اند.

وی افزود: سایر طرح‌ها نیز در حوزه بهزیستی خراسان جنوبی و شرکت شهرک‌های صنعتی است که افتتاح می‌شود.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی همچنین از پیش بینی ۱۳۷ برنامه در سطح استان برای بزرگداشت دهه فجر خبر داد و گفت: ۲۵ برنامه فرهنگی و اجتماعی برای مرکز استان برنامه‌ریزی شده است.

وی با بیان اینکه جامعه کارگری و تعاونگران استان در برنامه‌های دهه فجر حضور پرشور خواهند داشت گفت: عطرافشانی گلزار شهدا، تجدید میثاق با آرمان‌های امام و بزرگداشت شهید سلیمانی از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده برای این حضور پرشور است.

اشرفی با اشاره به سفر نایب رییس صندوق بیمه روستایی و عشایر به استان اظهار داشت: در این سفر که همزمان با ایام دهه فجر است، دیدار با روستاییان، کشاورزان و عشایر، اجرای احکام بازنشستگی، تقدیر از فعالان این بخش در شهرستان نهبندان و نشست مشورتی کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی پیش بینی شده است.

وی برگزاری گردهمایی و کارگاه‌های آموزشی رابطان اقامه نماز را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و گفت: افتتاح کارگزاری تامین اجتماعی در شهرستان قاینات نیز همزمان با دهه فجر انجام می‌شود.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی عنوان کرد: عیادت مدیران دستگاه‌های کارگری و کارآفرینی ستاد دهه فجر از بیماران و بازدید از بیمارستان های شهید رحیمی و حضرت ابوالفضل (ع) از دیگر برنامه‌ها خواهد بود.

وی از ورود تیم‌های زورخانه‌ای استان‌های مختلف به خراسان جنوبی همزمان با دهه فجر خبر داد و گفت: مسابقات زورخانه‌ای و پهلوانی کارگران کشور به میزبانی خراسان جنوبی ۱۶ و ۱۷ بهمن ماه در حاجی آباد بیرجند برگزار می‌شود.

اشرفی افزود: ورزش صبحگاهی ویژه بازنشستگان کشوری ساکنان شمال شهر برگزار می‌شود که امیدواریم این برنامه برای سایر پنجشنبه‌ها نیز تداوم داشته باشد زیرا از مطالبات ساکنان شمال شهر است.

 وی گفت: افتتاح طرح احیای مجدد کارخانه آجر نسوز شهرک صنعتی و حضور تیم پزشکی برای  سنجش سلامت در چند کارخانه و بنگاه اقتصادی از دیگر برنامه‌های دهه فجر است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی تبیین گام دوم انقلاب و بزرگداشت سردار شهید سلیمانی گفت: این برنامه ویژه دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: اصناف و بازاریان همزمان با اربعین شهادت سردار سلیمانی در مسجد الرسول (ص) بازار بیرجند گردهم می‌آیند تا دهه فجر را گرامی بدارند.

وی گفت: شرکت کارگران با لباس فرم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اعزام کارگران بازنشسته تامین اجتماعی به اردوهای سیاحتی و زیارتی و برگزاری مسابقات ورزشی از دیگر برنامه‌ها است.


رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
۷ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۲۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید