اخبار

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی خبر داد:

صدور 18 فقره پروانه کار برای اتباع خارجی در 9 ماهه سالجاری در خراسان جنوبی

صدور 18 فقره پروانه کار برای اتباع خارجی در 9 ماهه سالجاری در خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از صدور 18 فقره پروانه کار برای اتباع خارجی در 9 ماهه سالجاری در استان خبر داد.

غلامرضا شرفی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی طی گزارشی اعلام کرد: از ابتدای سالجاری تعداد 57فقره پروانه کار اتباع خارجی در استان تمدید شده است و 69 پروانه کار در همین مدت ابطال شده است.

سرپرست اداره کل افزود: در 9ماهه سالجاری تعداد 152 گشت مشترک به منظور شناسایی اشتغال اتباع بیگانه فاقد پروانه کار، با دستگاه های مرتبط صورت گرفته است. وی از تعداد 341مورد بازرسی از کارگاه های فعال در سطح استان به منظور نظارت بر حسن اجرای قوانین بکارگیری اتباع خارجی خبر داد و گفت: طی این بازرسی ها 57تبعه فاقد پروانه کار شناسایی شده و 5مورد معرفی کارفرمایان متخلف به مراجع قضایی صورت گرفته است.

اشرفی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در تشریح اقدام گفت: به استناد بند (ج) ماده 11 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، کارفرمایانی که اقدام به استفاده از خدمات اتباع خارجی فاقد پروانه کار نمایند به میزان پنج برابر حداقل دستمزد روزانه ملزم به پرداخت جریمه خواهند شد.

وی ادامه داد: بر اساس بخشنامه شماره 26156 مورخ 28/12/97 مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص تعیین حداقل دستمزد روزانه در سال 98 به مبلغ 505627 ریال که به تصویب شورای عالی کار؛ مبلغ جریمه بابت هر روز اشتغال غیرمجاز تبعه خارجی در سال جاری برابر با 2528135ریال می باشد.

 

۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید