اخبار

دبیر اجرایی خانه کارگر شهرستان طبس با سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان دیدار و گفتگو کرد

دبیر اجرایی خانه کارگر شهرستان طبس با سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان دیدار و گفتگو کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ دبیر اجرایی خانه کارگر شهرستان طبس به همراه رییس هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی شهرستان طبس و رییس اتحادیه بانوان کارگر شهرستان با سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان دیدار و گفتگو کردند.

در این نشست غلامرضا اشرفی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: خانه کارگر به عنوان یک تشکیلات مستقل و ملتزم به اصول و قانون اساسی‌ برای هدایت و سازماندهی نیروی کار و کارگری که به حق از شریف ترین و نجیب ترین اقشار جامعه هستند فعالیت می کند.

اشرفی اظهار داشت: خانه کارگر می تواند با ایجاد شرایط مناسب و امکان لازم شرایط ارتقای سطح معنوی و اجتماعی و همچنین شرکت فعال کارگران در موضوعات تاثیر گذار کشور را فراهم نموده وهمواره بازویی توانمند برای پیشبرد قانونی مطالبات جامعه کاری وضمن حفظ استقلال فکری، حلقه واسط میان دولت و جامعه بزرگ کارگری ایفای نقش نماید.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: تشکیلات خانه کارگر می تواند با تغییر فرهنگ کار و بهره وری نیروی کار و تقویت روح خلاقیت و شکوفایی استعدادها و توانایی های کارگران، گامی موثر و اساسی در رونق تولید و رشد اقتصادی و اجتماعی جامعه برداشته و با این مهم شرایط خودکفایی و قطع کامل وابستگی کشور به سایر کشورهای دنیا و پیشگیری از اتلاف منابع در اختیار میسر شود .

اشرفی ایجاد همبستگی و حمایت از توسعه و تحکیم روابط برادرانه میان جامعه کارگری و کارفرمایی با هدف حفظ کار و تامین منافع متقابل کارگران و کارفرمایان و حفظ اصل تعادل با رعایت حقوق قانونی طرفین را از رسالت های خانه کارگر دانست و تلاش در این خصوص را خواستار شد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان پیگیری مطالبات و درخواست های قانونی جامعه کارگری را از وظایف و رسالت های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان دانست و افزود: در استان سه خانه کارگر که یکی در مرکز استان و شهرستان بیرجند و شهرستان طبس و شهرستان قاینات فعالیت می کنند .

اشرفی ضمن تشریح سیاست های فعال بازار کار، خواستار اطلاع رسانی و هدایت نیروی کار جهت بهره مندی از مزایای طرح کارورزی و یارانه دستمزد در شهرستان طبس شد

حضور نماینده کارگری در کمیته hse شهرستان به منظور مشارکت در تامین ایمنی کارگاه ها در راستای کاهش حوادث کار، ایجاد مرکز کاریابی دیگری درشهرستان، تامین پزشک متخصص برای حضور در پلی کلینیک شهرستان به منظور خدمت رسانی به جامعه هدف، ایجاد نمایشگاه و فروشگاه دائمی برای عرضه محصولات خانگی بانوان شهرستان، ایجاد ساز و کار لازم برای حضور نمایندگی جهاد دانشگاهی برای اجرای الگوی توسعه مشاغل خانگی از مهمترین موضوعاتی بود که توسط نمایندگان بخش کارگری شهرستان بود که در این نشست مطرح شد.


رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۱۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید