اخبار

شاخص‌های بهره‌وری در قانون کار و توسعه کارآفرینی در نشست تخصصی باحضور شرکای اجتماعی اداره کل تبیین شد

شاخص‌های بهره‌وری در قانون کار و توسعه کارآفرینی در نشست تخصصی باحضور شرکای اجتماعی اداره کل تبیین شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ نشست تخصصی شرکای اجتماعی اداره کل(نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی استان , اعضای هیئت‌مدیره کانون کارآفرینان و اعضای مراجع حل اختلاف) هم‌زمان با سالروز تصویب قانون کار و هفته جهانی کارآفرینی در محل هتل بزرگ کوهستان بیرجند برگزار شد.

سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان خراسان جنوبی در این نشست ضمن تشکر از حضور و همراهی مسئولان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و کارآفرینان استان به‌عنوان شرکای اجتماعی، بر پیگیری امور مربوط جمع‌بندی وانعکاس مطالب مطرح شده در این نشست تأکید نمود.

مهندس اشرفی به آرامش و استقرار نظم وانظباط در جامعه وبویژه در محیط کار اشاره واز شرکای اجتماعی تثبیت و تلطیف فضای کسب‌وکار را در شرایط کنونی خواستار شد.

وی ارائه نظرات وپیشنهادات سازنده و کاربردی نخبگان و منتخبین جامعه کارگری و کارفرمایی و کارآفرینان درخصوص اصلاح قانون کاربه‌عنوان مخاطبان اصلی آن را خواستار شد.

سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان به بهره‌وری در محیط کار و اصلاح رویه‌ها و فرایندها اشاره و بر نقش تشکل‌ها در این خصوص به علت احاطه‌ای که به رشته فعالیت‌های متعدد در جامعه دارند تأکید کرد.

غلامرضا اشرفی همچنین با تبیین نقش و جایگاه شرکای اجتماعی هرگونه تصمیم سازی و تصمیم‌گیری در مسائل مرتبط را بدون حضور نمایندگان جامعه کارگری و کارفرمایی اشتباه و فاقد اثرگذاری دانست و بر حضور مستمر نمایندگان تشکل‌ها در مراحل مختلف برنامه‌ریزی و مشارکت در شوراها و کمیته برنامه‌ریزی و نیز حضور در شوراهای تصمیم گیرو جلسات تصمیم‌گیری اداره کل متبوع خود تأکید نمود.

حمایت از تشکل‌ها و آسیب‌شناسی موانع فعالیت آن‌ها- تشکیل اتاق فکر وهم‌افزایی تشکل‌ها- استقلال تشکل‌ها و تمرکز بر فعالیت صنفی از مواردی بود که توسط سرپرست اداره کل بر آن تأکید گردید.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان در تبیین اهداف برگزاری نشست، تلاش برای بهبود و استفاده مؤثر و کارآمد از منابع گوناگون چون نیروی کار؛ سرمایه، مواد، انرژی و اطلاعات را هدف تمامی مدیران سازمان‌های اقتصادی ؛ واحدهای تولیدی صنعتی و مؤسسات خدماتی دانست. رضازاده وجود ساختار سازمانی مناسب، روش‌های اجرائی کارآمد، تجهیزات و از همه مهم‌تر نیروی انسانی واجد شرایط را از ضروریاتی برشمرده که برای نیل به بهره‌وری مطلوب باید مدنظر مدیران قرار گیرد.

وی در ادامه با تبیین نقش مراجع حل اختلاف در تنظیم روابط بین کارگر و کارفرما ، رسیدگی به اختلافات کارگر وکارفرما در واحدهای کارگری در پرتو اصول و دادرسی منصفانه را  نویدبخش تحقق عدالت درزمینه حل اختلاف فی‌مابین طرفین کار و بهبود فضای کسب‌وکار رادانست.

در این نشست دکتر باقر زاده از اساتید دانشگاه به طرح نظرات علمی در موضوعات مرتبط با قانون کار و تشریح وظایف کارگر ؛ کارفرما و دولت در بهبود بهره‌وری اشاره و نقش دولت را در تسهیل قوانین و مقررات و حذف قوانین و مقررات مزاحم و بازاریابی محصولات کارآفرینان را مهم برشمرد. همچنین دکتر فاطمی از صاحب‌نظران حوزه کارآفرینی ضمن تبیین فضای کسب‌وکار  به نقش گفتگو در توسعه اشاره و بر استمرار این نشست‌ها در جهت بهبود محیط کسب‌وکار تأکید نمود.

در ادامه هریک از نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و فعالان اقتصادی و کارآفرینان به بیان دیدگاه‌ها و نظرات تخصصی خود پرداخته ودر خصوص نحوه تعیین دستمزد در شورای عالی کار- نظام وقت مزدی حاکم بر بنگاه‌ها- ایرادات حاکم بر نظام اخذ مالیات از فعالان اقتصادی – اشکالات موجود در نظام تأمین اجتماعی – مباحث مرتبط بامهارت نیروی کار- وضعیت بازار فروش محصولات در استان و ارتباط با کشورهای همسایه – وضع قوانین مخل تولید خصوصاً در مورد نرخ ارز و ممنوعیت‌ها- ایرادات مرتبط با تعیین مبلغ حق مسکن و خواروبار- اجرایی نشدن سند کار شایسته و نحوه اجرای خصوصی‌سازی مطالبی عنوان و خواستار پیگیری و انعکاس آن به مراجع ذی‌ربط شدند.

رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید

۳۰ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۴۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید