اخبار

همایش گرامیداشت روز جهانی کارآفرینی با حضور کار آموزان مراکز آموزش فنی و حرفه ای برگزار شد

همایش گرامیداشت روز جهانی کارآفرینی با حضور کار آموزان مراکز آموزش فنی و حرفه ای برگزار شد

همزمان با هفته جهانی گرامیداشت کارآفرینی - 27 آبان لغایت 3 آذر ماه- همایش گرامیداشت روز جهانی کارآفرینی با حضور کار آموزان مراکز آموزش فنی و حرفه ای،کار جویان جوان و کار آفرینان برتر استان در محل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی در این همایش مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در خصوص نقش کارآفرینی و فرهنگ کار در توسعه کشور سخنانی ایراد نمود و گفت: کار آفرین برتر دارای خصوصیت های است که برخی از آن را بصورت خلاصه مطرح می نمایم . خوش آیند ادامه داد : یک کار آفرین باید مهارت های رهبری در کسب و کار را فرا گیرد تا بتواند هم برای خودش و هم برای دیگران کار آفرین باشد .وی افزود: یک کار آفرین موفق باید با توجه به شرایط جامعه به سمت و سویی برود که بتواند در کنار ایجاد کسب و کار برای خود و دیگران ارتباط درستی با بازار داشته باشد و بتواند برای کالا و خدمات خود مشتری جلب نماید .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای در ادامه : استفاده درست از منابع انسانی، مهارت سازگاری با جامعه، آگاهی نسبت به خودش و جامعه ، مهارت قاطعیت در کار، هدفمندی و مهارت استفاده از ظرفیت های موجود جامعه، نوآوری و مهارت فن آوری اطلاعات، آشنایی با زبان انگلیسی و مهارت های مالی و ... را لازمه شخصیت یک کار آفرین موفق برشمارد و حاضرین در جلسه را به فراگیری مهارت های گوناگون برای دستیابی به شغل و داشتن یک زندگی موفق فرا خواند .

در ادامه سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن گرامیداشت هفته جهانی کار آفرینی گفت : ما با پیش بینی برنامه های هدفمند با رویکرد توجه به جوانان و مراکز دانشگاهی و دانش آموزی سعی در معرفی فرهنگ کار آفرینی به نحوه شایسته داریم. اشرفی بیان کرد: در طی این هفته افتتاح اتاق های فکر و کار آفرینی در دستور کار قراردارد. قطعا اگر به دنبال رونق جامعه هستیم باید کار آفرینی را سرلوحه برنامه ها قرار دهیم . وی در ادامه با برشمردن ویژگی های افراد موفق در کار آفرینی گفت : هدف ما از برگزاری این جلسه ها این است که علم و تجربه و دانشگاه را با هم مرتبط کنیم .مدیر کل کار تعاون و رفاه اجتماعی گفت : کار آفرین موفق خطر پذیر و عاشق کار است . فرصت های کسب وکار را دنیال می کند تا با برند سازی بتواند کالا و خدمات خود را ارائه دهد.

از دیگر برنامه های این همایش که مورد توجه حاضرین قرار گرفت حضور کار آفرین نمونه استانی در این همایش بود .یوسفی مدیر عامل کارخانه مهراس کویر در این جلسه ماجرای فعالیت 12 ساله خود را از ابتدا تا کنون برای حاضرین بیان کرد و گفت : قطعا علاقه عشق و انگیزه موتور تلاش من در این مسیر بوده است . وی گفت : با وجود همه ناکامی ها از قبیل عدم داشتن بازار فروش در دو سال ابتدای کار ، عدم آشنایی با خدمات فنی مورد نیاز دستگاها در ابتدای فعالیت ، داشتن بدهی بانکی و تعویق 2 ساله اقساط بانکی و ... هرگز ناامید نشدم و به تلاشم ادامه دادم .یوسفی ادامه داد : اکنون هم که هیچ دغدغه ای برای فروش کالا ندارم و با 80 نیروی جوان کار می کنم همچنان   دغدغه ها و مشکلات وجود دارد لیکن اهتمام خود را با تمام توان برای رفع آن به کار می گیرم.

 


رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید

۲۹ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۰۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید