اخبار

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی خبر داد:

بیش از 84 درصد اعتبارات ابلاغ شده به بانکهای عامل در طرح اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری در استان جذب شده است

بیش از 84 درصد اعتبارات ابلاغ شده به بانکهای عامل در طرح اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری در استان جذب شده است

به گزارش وابط عمومی اداره کل تعاون، کار و راه اجتماعی خراسان جنوبی؛جلسه ای به منظور بررسی روند جذب اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری با حضور مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری، سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران موسسات عامل مرتبط با اعتبارات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری در محل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان برگزار شد.

غلامرضا اشرفی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در تشریح موضوع جلسه گفت: این جلسه با حضور مدیران بانکهای عامل فعال در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری از محل منابع صندوق توسعه ملی و در راستای بررسی مسائل و چالش های پیش رو در جذب فوری و حداکثری اعتبارات استان برگزار شد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: در این جلسه روند جذب تسهیلات و اعتبارات باقی مانده تسهیلات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری در بانکهای عامل: بانک کشاورزی، بانک توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید بررسی شد.

اشرفی طی گزارشی اعلام کرد: در بانک کشاورزی به عنوان متولی پرداخت تسهیلات به بخش کشاورزی و صنایع وابسته به آن، 119میلیارد تومان به صورت غیر حمایتی و 25میلیارد تومان در بخش حمایتی اعتبار ابلاغ شده است ؛ که تا کنون بانک کشاورزی در استان موفق به جذب 94درصدی اعتبارات ابلاغی شده است.

وی ادامه داد: کل اعتبارات ابلاغی به بانک توسعه تعاون استان در نهادهای حمایتی و غیر حمایتی مبلغ 61میلیارد و 300میلیون تومان بوده است که شعب بانک توسعه تعاون در استان 44میلیارد این اعتبارات را به 87 طرح غیر حمایتی و 5 میلیارد را به 138 طرح در بخش حمایتی پرداخت کردند؛ که در مجموع 80درصد کل اعتبارات ابلاغ شده در بانک توسعه تعاون جذب شده است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در بیان عملکرد شعب پست بانک استان اظهار داشت: 57میلیارد و 900میلیون تومان اعتبار به پست بانک استان ابلاغ شده که از این مبلغ 44میلیارد و 800میلیون تومان در بخش غیر حمایتی و 13میلیارد تومان مربوط به نهادهای حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد. وی ادامه داد:  تا کنون 91درصد کل اعتبارات ابلاغي به پست بانک استان در پرداخت تسهیلات به 395 طرح حمایتی و غیر حمایتی جذب شده است.

اشرفی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی در بیان گزارش عملکرد جذب اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری در صندوق کارآفرینی امید استان گفت: 61میلیارد و 600میلیون تومان اعتبارات صندوق کارآفرینی امید در دو بخش نهادهای حمایتی و بخش غیر حمایتی بوده است که از این مبلغ 45میلیارد تومان معادل 73درصد اعتبارات ابلاغی به تعداد 763طرح حمایتی و غیر حمایتی پرداخت شده است.

در این جلسه مقرر شد دستگاه های اجرایی مرتبط با طرح اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با معرفی طرح های واجد شرایط و اولویت دار در حوزه فعالیت خود، نسبت به تعیین تکلیف مبالغ باقی مانده در بانکهای عامل اقدام نمایند.


رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۸:۵۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید