اخبار

پیام سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی

پیام سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ همزمان با آغاز هفته جهانی کارآفرینی، طی پیامی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان این هفته را گرامیداشت و به همه کارآفرینان و فعالان این عرصه تبریک گفت.

در متن این پیام آمده است:

بسمه تعالی

کارآفرینی، مفهومی است که همواره همراه بشر بوده و به عنوان پدیده ای نوین، نقش موثری در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشورها ایفا می کند. کارآفرینی در اقتصاد رقابتی و مبتنی بر بازار امروزه، دارای نقش کلیدی بوده و تضمین حیات و بقاء کشورها مبتنی بر نوآوری، ابداع و خلق محصولات و خدمات جدید می‌باشد.

دستیابی به آرمان های توسعه پایدار که جایگاه شایسته ای در اقتصاد جهانی برای کشور فراهم می کند تنها از طریق توسعه و گسترش کارآفرینی امکان پذیر است.

رویکرد اکثر کشورهای جهان در دهه های اخیر به موضوع کارآفرینی و توسعه آن، موجب گردیده موجی از سیاست های توسعه کارآفرینی در دنیا ایجاد شود.  توسعه فرهنگ کارآفرینی، انجام حمایت های لازم از کارآفرینان، ارائه آموزش های مورد نیاز به آنان و انجام تحقیقات و پژوهش های لازم در این زمینه می تواند در دستیابی به این مهم موثر واقع شود.

کارآفرینی مهم ترین منبع نوآوری، اشتغالزایی و توسعه می باشدکه گسترش آن رشد اقتصادی را افزایش داده و اثرات مثبتی مانند بهبود وضعیت رفاهی مردم، کاهش فقر، افزایش اشتغال در جامعه به وجود می آورد. در حقیقت کارآفرینی نه تنها به عنوان یک نیروی محرک و سازنده اقتصادی، بلکه در بعدی گسترده تر به عنوان یک عامل پویای اجتماعی مورد توجه می باشد.  

با عنایت به آغاز هفته جهانی کارآفرینی؛ از همه فعالان این عرصه قدردانی کرده واین ایام را فرصتی برای نهادینه سازی فرهنگ کارآفرینی و ارتقاء جایگاه کارآفرینان و معرفی الگوهای موفق عرصه کسب وکار و کارآفرینی به جامعه می دانیم.

غلامرضا اشرفی

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی

آبانماه 1398

 

۲۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۲۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید