اخبار

همایش ارائه توانمندی ها و ظرفیت های زنان در حوزه مشاغل خانگی در شهرستان طبس برگزار شد

همایش ارائه توانمندی ها و ظرفیت های زنان در حوزه مشاغل خانگی در شهرستان طبس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ همایش ارائه توانمندی ها و ظرفیت های زنان در حوزه مشاغل خانگی با محوریت اتحادیه زنان کارگر شهرستان طبس با حضور رییس ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، رییس اتحادیه سراسری زنان کارگر کشور، امام جمعه شهرستان، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، نماینده مردم فردوس،طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی و سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر مدیران و مسئولین شهرستان طبس برگزار شد.

غلامرضا اشرفی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی از پیاده سازی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی جهت مزیت سنجی و بستر سازی برای بازاریابی و فروش محصولات دراستان خبر داد و گفت: این طرح با نظارت اداره کل و همکاری جهاد دانشگاهی به جهت توانمند سازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار و مبتنی بر الگوی توسعه مشاغل خانگی اجرا شده است .

وی با عنایت به اندک بودن سهم استان در اعتبارات ابلاغی گفت: انتظار می رود تا پایان سال تمامی اعتبارات موصوف جذب گردد.

غلامرضا اشرفی توانمند سازی و انتقال تجربیات، آموزش مستمر، توجه ویژه به برند، نبود بازار مناسب جهت عرضه و فروش محصولات، نبود راههای مواسلاتی مناسب، عدم بروز رسانی تجهیزات و امکانات، توجه به بازار مناسب جهت عرضه محصولات،  کمبود تجهیزات ایمنی و مراقبتی جهت شناخت میراث تاریخی، نبود نیروی متخصص توانمند جهت آموزش صنایع، ناتوانی و کم سوادی برخی از استادکاران جهت انتقال تجربیات و عدم وجود مصالح و مواد مصرفی بعضی از مشاغل صنایع دستی را از چالهای پیش روی مشاغل خانگی برشمرد.

وی تقویت بنیه اقتصادی خانواده های روستایی و توجه به کالای ایرانی و استقلال جامعه و ایجاد اشتغال برای جوانان را یکی از فرصت های توسعه مشاغل خانگی برشمرد و گفت: تسهیل در شرایط صدور مجوز واحدهای کسب و کار خانگی و در نظر گرفتن سهم بیمه دارندگان مجوزهای مشاغل خانگی مشابه قالی بافان و ابطال تمبر توسط دستگاههای اجرایی ذیربیط ار جهت رفع مشکل و چالش های روبرو مشاغل خانگی برشمرد .

در این جلسه دکتر امیرحسنخانی نماینده مردم شریف شهرستانهای فردوس، طبس، بشرویه و سرایان به فعالیت بیش از پیش زنان در عرصه های اجتماعی و اقتصادی تاکید کرد و گفت: شهرستان طبس رتبه سوم در جذب اعتبارات اشتغال روستایی را دارد که باید به ظرفیت های شهرستان نگاه ویژه وجود داشته باشد.

دکتر امیرحسنخانی خواستار راه اندازی فروشگاه و بازار دائمی عرضه و فروش محصولات مشاغل خانگی در شهرستان طبس شده که باید مورد توجه مسئولین استانی و شهرستانی قرار گیرد.

در این همایش رییس ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: با توجه به آسیب شناسی که در حوزه مشاغل خانگی طی سالهای گذشته صورت گرفته، سیاست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سوی اجرای طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در کشور معطوف شد که هدف از آن شناسایی مزیت های این حوزه، توانمندسازی فعالان مشاغل خانگی و اتصال به بازار با استفاده از همه شیوه های موجود می باشد که خراسان جنوبی یکی از استانهای پایلوت اجرای طرح در کشور می باشد.

امامدادی ادامه داد: 48درصد زنان فعال در حوزه مشاغل خانگی، زنان سرپرست خانوار هستند.وی ادامه داد: ما به دنبال آموزشهای کپسولی و کوتاه مدت هستیم که ظرف مدت یک ماه انجام شده و متقاضی آموزش لازم را در کوتاه ترین زمان فرا بگیرد که آموزشهای کارآفرینی، مدیریت مالی ، مباحث مالیاتی و ... جزو اولویت ها می باشد.

رییس ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر توجه ویژه به برندسازی تاکید کرد و گفت: برندسازی یک ضرورت برای فعالیت های اقتصادی محسوب می شود که باید در طی اجرای الگوی نوین مشاغل خانگی با هدایت جهاددانشگاهی انجام شود.

 


رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
۲۰ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید