اخبار

دیدار رییس ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت متبوع به همراه سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس

دیدار رییس ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت متبوع به همراه سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ رییس ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت متبوع به همراه سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس دیدار کردند.

در این جلسه غلامرضا اشرفی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ضمن اشاره به پتانسیل های شهرستان طبس گفت: 76درصد معادن زغالسنگ کشور در شهرستان طبس است و به عنوان بزرگترین شهر معدنی در کشور شناخته می شود. وی افزود: با توجه به جمعیت کثیر کارگری در شهرستان، تعدد وظایف اداره تابعه و گستردگی جغرافیایی برای ارائه خدمات در حوزه کاری اداره کل نیاز به تلاش و توجه بیشتر مدیران و مسئولین شهرستانی به حوزه کاری معاونت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شهرستان می باشد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خواستار توجه ویژه به حوزه مشاغل خانگی در شهرستان شد و از رییس ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی خواست پیگیری جهت افزایش سهم استان در بخش مشاغل خانگی را در دستور کار وزارت متبوع قرار دهند.

فلاحی فرماندار شهرستان به وجود ظرفیت قابل توجه در صنعت گردشگری در شهرستا طبس اشاره کرد و افزود: احیاء سنت های گذشته و صنایع دستی این شهرستان در بستر مشاغل خانگی امکان پذیر است که می تواند موجب افزایش درآمد برای مردم شهرستانها و روستاهای تابعه شود و همچنین در رشد اقتصادی موثر باشد.

امامدادی رییس ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در زمینه مشاغل خرد و کوچک و خانگی می توان قدمهای بزرگی در شهرستان طبس برداشت. وی افزود: سیاست ما در وزارت در قالب طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در حال انجام است که با هدف توانمندسازی و ارتقای جایگاه مشاغل خانگی در حال پیگیری است.

وی افزود: تاکید بسیار زیادی بر توانمندی فعالین این بخش و اتصال به بازار وجود دارد که بایستی جهاد دانشگاهی به عنوان مجری طرح به دنبال تحقق این مهم باشد.


رسانه جدید
رسانه جدید

۲۰ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۴۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید