اخبار

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی خبر داد:

فعالیت 1217تشکل کارگری، کارفرمایی و تعاونگران در استان

فعالیت 1217تشکل کارگری، کارفرمایی و تعاونگران در استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ دیدار با جمعی از تشکلهای کارگری و کارفرمایی و تعاونگران استان به عنوان شرکای اجتماعی اداره کل، از اقدامات اولیه سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی بود که صورت پذیرفت.

در این نشست که به منظورایجاد هم افزایی و همراهی بیش از پیش صورت گرفت؛ غلامرضا اشرفی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، پس از شنیدن نقطه نظرات و سخنان حاضریت در جلسه به عنوان نمایندگان جامعه گستره کار و تلاش استان؛ گفت: تشکلهی کارگری، کارفرمایی و تعاونگزان به منزله بازوی توانمند حمایتی دولت و به عنوان شرکای اجتماعی مورد توجه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشند. وی ادامه داد:همراهی، همکاری و هم افزایی دولت و تشکلهای کارگری با رویکرد بهبود وضعیت چه از حیث اجتماعی و چه از لحاظ بهبود شرایط کسب و کار و  تولید که منجر به بهبود وضعیت اقتصادی خواهد بود می باشد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از فعالیت 1217تشکل کارگری، کارفرمایی و تعاونگران در استان خبر داد و گفت: توانمند سازی تشکل ها چه به لحاظ آموزشی و چه به لحاظ استقلال فکری و عملی آنان می تواند موجب ارتقاء جایگاه تشکلهای غیر دولتی در جامعه و تصمیم گیری های مرتبط با آنان گردد.

اشرفی ادامه داد: استقلال فکری به همراه تقیّد عملی به اصول در بین تشکلهای کارگری و کارفرمایی و تعاونگران می تواند زمینه ساز حضور پررنگ و موثر این قشر در پیگیری و پیشبرد امور مرتبط با حوزه کارگری و سایر بخش های تاثیرگذار در آن گردد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان توجه به جایگاه تشکلهای مردمی و غیر دولتی را به عنوان حلقه واسط در تصمیم گیری ها حائز اهمیت دانست و افزود: واگذاری امور مردم به خودشام می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات و مسائل باشد و دولت بایستی به جنبه نظارتی در این فرایند توجه بیشتر داشته باشد.

غلامرضا اشرفی پیگیری مشکلات جامعه کار و تولید در حوزه کاری ، پس از احصا و اعلام از سوی تشکلهای کارگری و کارفرمایی را مورد تاکید قرار داد و اولویت کاری و اخلاقی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان دانست.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان صیانت از کارگران، حفظ سلامت، توجه ویژه به شفافیت و مبارزه با فساد را از مهمترین رویکرد های وزارت متبوع و اداره کل در استان برشمرد و افزود: انتخاب افرادی خوشنام و کاربلد در صدر تشکلها و به عنوان عضو تاثیر گذار در میان سایر اعضا مورد تاکید است که این مهم خود در حفظ و افزایش اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی و نیز وجهه تشکلها در جامعه تاثیرگذار می باشد که بایستی به آن توجه شود.

اشرفی از نماینده تشکلهای کارگری و کارفرمایی حاضر در جلسه خواست به آموزش جامعه هدف خود به منظور رشد و ارتقا و افزایش بهره وری توجه داشته باشند و اداره کل نیز به منظور بهبود شرایط در کنار شما خواهد بود.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آمادگی خود را در خصوص تشکیل اتاق های فکر کارشناسی به منظور ایجاد وحدت رویه و تعامل فکری با نمایندگان تشکلهای کارگری، کارفرمایی و تعاونگران اعلام داشت و خدمت به این اقشار شریف را وظیفه و رسالت همه مسئولین در جامعه دانست.

ارتقاء جایگاه تشکلها، پیگیری مشکلات بازنشستگان کارگری تامین اجتماعی، استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و واگذاری پروژه های استان به بخش تعاون به منظور تحقق سهم 25درصدی از اقتصاد، فقدان جایگاه موثر تشکلها و تغییرات مدیریتی به عنوان چالشی در سر راه جامعه کار و تولید از مهمترین مسائل و دغدغه های نمایندگان تشکلهای کارگری و کارفرمایی حاضر در این نشست بود که سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قول پیگیری تا تحقق مطالبات آنان در حوزه کاری را داد.


رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۲۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید